Aktuální články

5 nejhorších schválených změn, které dopadají a budou dopadat na podnikatele

Vláda má „na svědomí“ již řadu zákonů, které se dotýkají podnikatelů. Některé z nich navíc negativním způsobem. A nejde jen o kontrolní hlášení nebo EET.

5 vyzkoušených důvodů, proč se pustit do podnikání po padesátce

Podnikání kvete v každém věku. Alespoň tak by bylo možné shrnout zkušenosti těch, kteří rozjeli svůj byznys po padesátce. Ve vyšším věku vidí i některé výhody.

Zavřeno o svátcích? Tohle skončí ústavní stížností, říká Hospodářská komora

Poslanci v úterý schválili zákon, který nařizuje velkým obchodům, aby měly ve vybraných svátcích zavřeno. Proti tomu se ostře ohradila Hospodářská komora.

Odložit ostrý start #EET? Ministerstvo takový scénář připouští

Ostrý start evidence tržeb se zřejmě posune. Uvažuje o tom ministerstvo financí, které se chce finálně rozhodnout do konce srpna.

Havlíček: Také v #EET je skulina jak vrata. Kdo bude chtít podvádět, bude

Česká e-commerce si může alespoň částečně oddechnout. Nebude muset evidovat tržby u dobírky placené v hotovosti. Jaké další změny by mohly přijít?

Podnikání s rawfood ukazuje, jak vybudovat nový obor od nuly [FOTOGALERIE]

Domácí raw trh není obrovský, ale podle všeho získává na síle. Navíc je rawfood český vývozní artikl. A ukazuje, jak lze za deset let vybudovat obor z ničeho.

Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa majitele e-shopu LevneElektro.cz

Podle majitelů může za problémy e-shopu LevneElektro.cz řízený zásah finanční správy. Ta to ale odmítá a žádá zproštění mlčenlivosti, aby mohla kauzu vysvětlit.

Dobrá zpráva pro e-shopy, dobírka bude vyloučena z #EET

Pokud bude zboží dodáváno přes přepravní firmy, které peníze od zákazníka následně převedou e-shopu na účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat.

Budete mít problémy se zařízením na #EET? Údaje půjde poslat v agregované podobě

Finanční správa chystá metodiku k EET. V určitých situacích půjde požadované údaje o tržbách přijatých v době poruchy zařízení zaslat jednou sumární částkou.

5 důvodů, proč vaše e-maily padají do spamu

Důvodů, proč vaše e-maily končí ve spamu, může existovat celá řada. Z osobní zkušenosti ale mohu potvrdit, že následujících 5 příčin je nejčastějších.

Ručení za podvody na DPH? Chybí osvěta. Příkladem je eshop LevneElektro.cz

Podle Unie daňových poplatníků ČR kauza LevneElektro.cz odhalila, jak málo berňák informuje firmy o ručení za daňové povinnosti svých dodavatelů. A nejen to.

Vyprahlý zaměstnanec? Za nezajištění vody ve vedrech můžete tvrdě platit

Zajistit pitný režim zaměstnancům je nutnost. Při tropickém počasí je však nutné poskytnout i tzv. ochranné nápoje. Kterých profesí se to týká?

Navrhl dřevěné hodinky, po pár měsících je prodává na všech kontinentech

Mladý inženýr ze Šumperku navrhl dřevěné hodinky. Jak začínal, s čím se potýkal a z čeho má radost, prozrazuje v dalším dílu seriálu Příběhy podnikatelů.

Stanovení i čerpání řádné dovolené se může brzy změnit

Návrh novely zákoníku práce obsahuje i změny v řádné dovolené. Účetním pořádně zamotá hlavu dovolená stanovená po odpracovaných týdnech a v hodinách.

Chystáte se na letní dovolenou za hranice? Cestovní pojištění je základ. (Komerční sdělení)

Nenechejte nic náhodě a buďte připraveni pro případ úrazu nebo náhlého onemocnění, které mohou vaše zážitky značně zkomplikovat, pokud nejste na svých cestách pojištěni.

Obáváte se EET? Proměňte povinnost ve výhodu (MarketVoice)

Čím dál víc podnikatelů nečeká na zavedení EET a evidují platby elektronicky už nyní. Kromě vyšší efektivity sází i na náskok před konkurencí.

Ať se #EET týká jen měsíčních plátců DPH, žádá hejtman. Babiš je proti

EET by se měla týkat jen měsíčních plátců DPH, drobné živnostníky by totiž nemohla nevratně poškodit, tvrdí hejtman Libereckého kraje. Babiš s tím nesouhlasí.

Co mají čeští podnikatelé čekat od #brexit? Třeba setrvání kurzových intervencí

Brexit se sice asi dotkne exportérů, podnikatelé však věří, že výrazněji na ně nedopadne. Některé důsledky ale mohou nastat, například ponechání intervencí ČNB.

Svatý boj proti daňovým únikům má i stinnou stránku, a to nabubřelost byrokracie

Nehledejme viníky krachu LevneElektro.cz. Ať už za problémy může kdokoli, faktem zůstává, že boj proti daňovým únikům má i stinnou stránku. [KOMENTÁŘ]

Obchodní podmínky jsou nepovinné. E-shop můžete provozovat i bez nich

Obchodní podmínky v podstatě nejsou ničím zákonně povinným. E-shop se klidně obejde i bez nich, ale s nimi je to jednodušší. Proč? Podrobnosti v článku.

Také podnikatel si potřebuje v létě odpočinout. Fotogalerie letních destinací

Prohlédněte si velkou fotogalerii letních destinací a inspirujte se pro svůj letní odpočinek.

Souboj přepravních aplikací. Jaké novinky mají Uber, Taxify a Liftago?

Cíl mají stejný. Motivovat lidi, aby více využívali služeb řidičů aut. Jak se snaží zákazníky nalákat a jaké nástrahy jsou v aplikacích?

Uber v ČR nabízí partnerskou smlouvu. Firmy řidiče zaměstnávají. Je to taxi?

Od letošního února mohou společnosti s aplikací Uber uzavřít smlouvu o poskytování služeb, řidiči tak mohou být i zaměstnanci. Stále to není taxislužba?

Mezibankovní poplatky se omezily, o snížení poplatků si ale e-shopy musí říct

Už půl roku jsou limitovány mezibankovní poplatky při platbě kartou. Pro řadu menších e-shopů se ale nic nezměnilo. Kolegové jim proto radí, udělejte „výběrko“.

Podnikání na farmářských trzích může být jednodušší (Komerční sdělení)

Se slunečnými dny přichází čas trhovců. Majitelka stánku s ovocem Milada (44) vypráví o tom, jak se jí povedlo vylepšit podnikání.

Ministerstvo financí zvažuje vývoj vlastní aplikace pro #EET. Nebude určena všem

Nízký počet transakcí a menší náklady na pokladní zařízení. To by měla být hlavní kritéria pro využití jednoduchého webového rozhraní pro EET od MF.

ČOIka si posvítila na e-shopy. Za klamání spotřebitele padaly pokuty

Online byznys v hledáčku kontrol České obchodní inspekce. Více jak 80 procent kontrolovaných e-shopů nepošlo. V čem chybovaly?

Zakládáte firmu? Toto všechno musí obsahovat zakladatelské listiny

Jestliže zakládáte firmu, musí vaše zakladatelské listiny splnit některé náležitosti. Čtěte, co všechno musí společenská smlouva či stanovy obsahovat.

Úroveň obsluhy, i na tom stojí a padá úspěch každé restaurace

Vzít číšníka vyučeného, nebo amatéra? Ideálně vyučeného, s náležitou praxí a k tomu ještě slušného a pracovitého. Jenže tací nejsou. Komu tedy dát přednost?

6 věcí, které mi jako OSVČ přinese EET (Komerční sdělení)

Jste malý živnostník a děsíte se zlověstného systému s názvem EET? Jak se říká, na všem hledejte pozivita, protože každá změna je vlastně fajn. Že vás zrovna nic nenapadá? Čtěte…

10 myšlenek Steva Jobse, které motivují i inspirují nejen podnikatele

Steve Jobs se bezesporu zapsal zlatým písmem do dějin podnikání. Vybrali jsme 10 jeho inspirujících citátů, které jen tak nepozbudou platnosti.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+