Aktuální články

Víme, jaké mají být sazby zahraničního stravného pro rok 2017

Výše zahraničního stravného by se dle ministerstva financí měla zvýšit v 15 zemích. Ministerstvo zahraničí ovšem chtělo nárůst ve všech zemích.

Intergram se zvyšováním poplatků vyčkává na novelu zákona, OSA a DILLIA zdražují

OSA zvýší od roku 2017 poplatky až o 50 %, DILLIA pak o 25 %. Další z kolektivních správců Intergram stále vyčkává. Čeká na novelu autorského zákona.

Postihne vás u #EET výpadek internetu či porucha pokladny? Chystejte si důkazy

V případě poruchy pokladního zařízení nebo výpadku internetu vám může finanční úřad odpustit pokutu za nesplnění povinností v rámci EET. Bude ale chtít důkazy.

Tvář a jméno jako záruka kvality. Proslul tím už zakladatel KFC

Podnikatel by na trh neměl vstupovat anonymně. Když své vlastní jméno a tvář spojí s firmou, dává tím najevo svůj zodpovědný přístup k podnikání.

6. prodejna v Česku. Britský řetězec Iceland se rychle rozrůstá [FOTOGALERIE]

Prodejna britských potravin získává v Česku na popularitě. Otevřela svou již šestou prodejnu. Kromě britských specialit nabízí i potraviny od českých farmářů.

Jaké údaje budete muset posílat v rámci #EET? Známe podrobnosti o struktuře

Podnikatelé musí v rámci EET zasílat finančnímu úřadu řadu údajů o uskutečněné transakci. Známe podrobnosti ke každému údaji, který se bude posílat.

5 jógových pozic, které prospějí vám a zprostředkovaně i vašemu byznysu

Jóga a meditace zažívají v Evropě a Americe boom. Zájem o ně se nevyhýbá ani podnikatelům. Jak se osobní fyzické a mentální přínosy jógy promítají do byznysu?

Podívejte se, jak to vypadalo na dosavadní největší konferenci k #EET

Několik desítek poskytovatelů pokladních řešení a až tisíc účastníků se sešlo na doposud největší konferenci a veletrhu k EET. (FOTOGALERIE)

Hospodářská komora otestuje pokladní systémy pro #EET a dá jim štempl

Hospodářská komora chce ulehčit výběr podnikatelům s technickým řešením pro evidenci tržeb. Proto vybrané zařízení otestuje.

Každý nový e-shop je potřeba otestovat. Na co před startem nezapomenout?

Každý e-shop je nutné před spuštěním do ostrého provozu otestovat. Stačí totiž jedna malá chyba a zákazníci nebudou schopni nakoupit.

Budou účetní programy připraveny na spuštění #EET?

Elektronická evidence tržeb klepe na dveře. Řada podnikatelů by měla vystačit se stávajícím účetním programem. Jiné čekají nemalé výdaje.

Připravme podnikatele Bakalu o majetek, žádají poslanci v novém návrhu zákona

Za účelem zmírnit křivdy v souvislosti s případem OKD navrhují poslanci Úsvitu znárodnit majetek podnikatele Zdeňka Bakaly. Tomu chtějí sebrat i vydavatelství.

5 novinek a odpovědí, které zazněly na konferenci k #EET

Na dosavadní největší konferenci k EET, která proběhla minulý týden v Brně, zaznělo i několik novinek a odpovědí na otázky týkající se EET. Čtěte jejich výběr.

Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet (Komerční sdělení)

Master Internet prohlubuje své partnerství se společností Dell. Díky své stabilní cloudové platformě.

Finanční manažerka změnila obor. Podniká jako lektorka jógy

Její nejhorší školní předmět byl tělocvik, na balet byla podle učitelky příliš tlustá. Nyní se s úspěchem živí jógou, která byla původně jejím koníčkem.

Rohlík.cz má zpožděné dodávky. Roste rychleji, než plánoval

Stovky opožděných či zrušených objednávek musel v minulém týdnu řešit online supermarket Rohlík.cz. Jeho zakladatel Tomáš Čupr poslal omluvný email.

Chce dovážet a prodávat potravinové doplňky. Zadělá si na problémy u úřadů?

Dovážet do Česka a prodávat zde zboží, které není registrované ani nikým prodávané? Otázka, na kterou se pokusil odpověď odborný poradce.

Jak prodávat knihy, které nemůžete nabídnout v knihkupectví? Řešení existuje

Dvě studentky pedagogiky přišly s nápadem, jak ve svém nepodnikatelském oboru vydělat a zároveň se neodklonit od jeho cílů. Začaly dělat knihy na míru.

Reportáž z konference k #EET, aneb jak se zaprášilo po dětských pokladničkách

Dětské pokladničky, které si mohli podnikatelé rozebrat na konferenci k EET, sice nestačily pro všechny, účastníci ale mohli být spokojení i se samotnou akcí.

Sledovali jsme živě velkou konferenci o #EET. Projděte si naše příspěvky z místa

Konference probíhala v Brně a byl o ni mimořádně velký zájem, i ze strany firem, které si na EET udělají nový byznys.

5 povinností, které musí splnit každý podnikatel, kterého se EET týká

Všichni podnikatelé, kterých se dříve nebo později dotkne EET, mají několik povinností. Některé navíc musí splnit ještě před startem evidence.

Bez využití dat už neroznášejte ani letáky. Dobré informace snižují náklady

Česká republika je letákovou velmocí. Ročně se u nás roznese přibližně 4,1 miliardy letáků a jejich pozitivní efekt je i v 21. století stále nezanedbatelný.

7 pojmů k #EET, které byste se měli naučit a zapamatovat

Víte, co znamená pojem liberace nebo fiskální identifikační kód? Začněte se učit. Evidence tržeb startuje už v prosinci.

A je to tady, Vánoce přicházejí. Kaufland začal nabízet vánoční zboží

[FOTO] Kaufland hraje opět roli startéra vánočního zboží na pultech supermarketů. V jeho regálech se už objevili čokoládoví mikulášové i adventní kalendáře.

Pokrytectví koalice. „Lex Babiš“ Babiše neomezí, paradoxně mu spíše může pomoct

Do opravdového střetu zájmů se Andrej Babiš dostal až tehdy, když se ANO stalo součástí vlády. „Lex Babiš“ je tak jen pokrytectvím ČSSD a KDU-ČSL. (KOMENTÁŘ)

Vytváříme si firemní web sami a za pár korun (3): Jak na redakční systém Tumblr

Pokračujeme v našem miniseriálu, na kterém si ukazujeme, jak lze vytvořit firemní web za pár korun. Dnes se podrobněji podíváme na práci s redakčním systémem.

Zaměstnanci zjistí, zda za ně platíte důchodové pojištění. ČSSZ jim zasílá psaní

Lidé s blížícím se důchodovým věkem mohou očekávat ve schránce dopis od ČSSZ s přehledem důchodového konta. Co dělat, pokud objeví nesrovnalosti?

Plátce DPH, který nemá sídlo ani provozovnu v ČR, spadá pod nového správce daně

Osoby povinné k dani, která nemá na území České republiky sídlo ani provozovnu, se týká změna místní příslušnosti pro daň z přidané hodnoty. Míří mimo Prahu.

Nabídka rozvozu jídel je už standard. A vyplatí se i v sólo provedení

Na rozvozu jídla z restaurací nemusí vydělávat jen nejznámější služby. Tato součást servisu může přinést nezanedbatelné tržby i jednotlivým restauracím.

Dlužníky prověříte na poště. Zákazníky, obchodní partnery i zaměstnance

Získání výpisu z Centrální evidence exekucí je nyní snazší. Může pomoci v obchodním styku i v zaměstnávání.

Finanční úřady najímají nové úředníky, pro rok 2017 mají vyjít na 111 milionů Kč

EET, kontrolní hlášení nebo prokazování původu majetku. To jsou opatření, kvůli kterým najímají finanční úřady stovky nových zaměstnanců.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+