Aktuální články

Kontroly převodních cen se vyplácí, velké firmy musí doplatit 800 milionů Kč

Stát doměřil velkým firmám na daních za 6 letošních měsíců více, než za posledních 5 let. Díky nové příloze daňového přiznání jdou úřady „najisto“.

Řešíte kontrolní hlášení e-tiskopisem? Toleranční lhůta 5 dní u něj neplatí

Zatímco u přiznání lze dodat e-tiskopis i po termínu pro podání, u kontolního hlášení to neplatí. Pozdní dodání e-tiskopisu navíc způsobí neúčinnost podání.

Výsledek akce Bez Heureky? Alzu následovalo jen 23 e-shopů

Když před dvěma měsíci opustila Alza Heureku, nabízela dalším e-shopům, že jim pomůže Heureku rovněž opustit. A výsledek akce Bez Heureky? Jen 23 následovníků.

Poznat, kdy je čas to zabalit. Jedna z nejdůležitějších vlastností podnikatelů

Někdy je velmi složité poznat ten správný okamžik. Třeba ten, kdy přestat s podnikáním. Lidé se pak často dostávají za hranici, zpoza níž už není návratu.

Ústavní soud se opět zastal důchodců, zrušil zdanění penzí pro pracující seniory

Pracujícím a podnikajícím důchodcům, kteří mají roční příjmy vyšší než 840 tisíc korun, se nově již nebude danit penze. Rozhodl o tom Ústavní soud.

Konkurenční doložka u obchodního zastoupení na ŽL. Je platná?

Lze sjednat konkurenční doložku bez současného závazku poskytnout přiměřené peněžité vyrovnání u obchodního zastoupení? Odpovídají právníci.

Rekord je na světě. Počet lidí, kteří podnikají na vedlejšák, přesáhl 400 tisíc

Ke konci června byla prvně pokořena hranice 400 tisíc OSVČ vedlejších. Aktuálně si v Česku podnikáním jen přivydělává nejvíce lidí v historii.

Začínal u pípy, teď vlastní regionální privátní rádio. Přečtěte si jeho příběh

Příběh Ivana Záboje, majitele jednoho ze soukromých rádií v Česku, nás provede začátky, úskalími, radostmi i zajímavostmi této neobvyklé práce.

Věrný zákazník českému e-shopu. Když už internetová cizina, tak vede Čína

Dobrá zpráva pro provozovatele českých e-shopů. Zákazníci se prozatím do internetové ciziny nehrnou. Zůstávají jim věrní.

Přerušení samostatné výdělečné činnosti oznamte pojišťovně, budete ve výhodě

Informovat svou pojišťovnu o přerušení SVČ není povinnost, ale přináší to mnohé výhody. Proč si raději cestu do pojišťovny udělat?

Proč se restauracím (ne)vyplácí přijímat stravenky?

Restaurace, která nepřijímá stravenky, se připravuje až o polovinu hostů. Ztráta je v tomto případě vyšší než zaplacená provize a náklady na administrativu.

Kde se dobře podniká a kde čekat klacky pod nohama? Zapátrali jsme v anketě

Výběr místa podnikání patří k rozjezdu byznysu, řeší ho i ostřílení podnikatelé. Pátrali jsme po Česku, v jakých místech se dobře podniká a kde čekat překážky.

Proč by se o fenomén Pokémon Go měli zajímat i podnikatelé?

Hra Pokémon Go je postavena na principu tzv. rozšíření reality (RR). Primárními uživateli řešení z oblasti RR se ale stanou v nejbližších letech podniky.

Chcete založit e-shop? Musíte mít provozovnu a sklad?

Pokud plánujete založit e-shop, musíte si zřizovat provozovnu a sklad? Odpovídáme v naší odborné poradně.

Jesenka se v Hlinsku vyrábí již skoro 50 let, podívejte se na historické obrázky

Slazená zahuštěná smetana Jesenka patří mezi tradiční české výrobky. Přečtěte si o jejím vzniku a podívejte se na fotogalerii.

Jdeme s e-shopem do Rumunska. Proč jsme se k tomu rozhodli?

Začali jsme prodávat i v Rumunsku a čeká nás řada výzev. Rumuni třeba příliš neznají své PSČ, ale přitom jsou v zemi desítky měst, které se jmenují Bukurešť.

Nejvýdělečnější letní byznys? Zmrzlina. Hledáme vaše fotky z dovolených

Kde kvete nejlepší byznys kolem zmrzlinového pokušení? Hledáme vaše fotky a nabízíme fotogalerii zmrzliny z celého světa.

Mimosoudní řešení sporů při ČOI? Podnikatel neodpoví, dostane vysokou pokutu

Mimosoudní řešení sporů spotřebitelů při ČOI funguje od února letošního roku. Podnikatelé mají povinnost reagovat na výzvu inspekce.

Marketingová automatizace: Nastartujte své obchody pomocí Velkého bratra

Sníte o tom, že dokážete odhadnout potřeby potenciálních klientů a budete s nimi schopni komunikovat ve správnou dobu? Pak vyzkoušejte automatický marketing.

Chcete u zaměstnanců zvýšit výkonnost i kreativitu? Jděte do zelené i zeleně

Kancelář jako kóje se špatnou klimatizací a prosezenou židlí? To už se nenosí. Místo, kde lidé pracují, podporuje výkon, proto s ním jdou firmy lidem vstříc.

Změny u daně z nabytí nemovitostí se opět posunuly, nastanou nejdříve v říjnu

Daň z nabytí nemovitých věcí bude nově platit kupující a končí rovněž ručení. Tyto změny ale začnou platit nejdříve v říjnu letošního roku.

Ať se #EET netýká farmářských trhů a nízkých zisků na vedlejšák, žádají lidovci

Lidovečti poslanci předložili novelu zákona o evidenci tržeb, která z EET vyjímá farmářské trhy a také lidi, kteří podnikají na vedlejšák a mají nízké zisky.

Jakým způsobem lze předávat účtenky v rámci #EET? Můžete je poslat i e-mailem

V rámci EET musí podnikatelé umožnit zákazníkovi převzít účtenku. E-shopy ocení, že účtenku nemusí tisknout a mohou ji klidně poslat e-mailem.

Prodáváte padělky? Problém budete mít i v případě, že se k tomu přiznáte

Na náš trh se stále častěji dostávají padělky. Zahrávat si s nimi není jen tak. Právně postižitelný je i jejich prodejce.

Vajíčková aféra: připomeňte se i další 3 průšvihy obchodních řetězců

[3 FOTOGALERIE] Ministerstvo zemědělství upozornilo na dovoz polských vajec za dumpingové ceny. Jenže obchodní řetězce mají za sebou i další velké prohřešky.

Kaufland a Albert prodávají polská vajíčka. Řetězce se záměrně vyhýbají českým

Maloobchodní řetězce obcházejí tuzemskou produkci vajíček. Prodávají polská s nejasným původem. Hříšníky jsou podle ministra zemědělství Kaufland a Albert.

Hledáte řešení #EET? Lepší ukázku omezeného ručení za škody nenajdete

Selže vám pokladna na EET a dostanete od úřadů pokutu? Že vám poskytovatel řešení celou škodu nahradí? Ani omylem, náhradu újmy vesměs limituje cenou zařízení.

Chyběla mu pravá italská čerstvá pasta. Začal ji vyrábět sám

[FOTOGALERIE] Své těstoviny, které jdou na dračku, začínal vyrábět doma. Nyní je už spolumajitelem restaurace. Seznamte se s pastařem z Karlových Varů.

Pokuta za praktiky „šmejdů“. Nepočkali 7 dní, zaplatí 1 200 000 korun

Nové praktiky šmejdů opět nezůstaly bez odezvy. Přes milion korun zaplatí za neuvedení data uzavření kupní smlouvy a další nezákonné finty.

118 firem na úplném dně za jeden měsíc. Červen hlásí nejvíce bankrotů za 2 roky

Obchod a průmysl. Odvětví, ve kterých firmy nejčastěji bankrotují. Nejméně končí firmy v bankrotu v oblasti zemědělství a stravování.

Pracovali v baletu a na šachtě. Dnes úspěšně podnikají v úplně jiném oboru

Pro tanečníky či horníky je skoro nemožné pracovat do řádného důchodu. Jsou to často lidé, kteří své povolání radikálně změní. A někteří rovnou začnou podnikat.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+