Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

24 hodin bez poštovného. Den dopravy zdarma začíná dnes

Jana Knížková

Letos už popáté odstartuje Den dopravy zdarma, kdy si některé e-shopy za dodání zboží do rukou zákazníka nevezmou ani korunu. Loni jimi proteklo 210 milionů.

V loňském roce se podle Heureky, která akci organizuje, každou minutu uskutečnilo v e-shopech, které se zapojily, v průměru 104 objednávek. Pro letošek jsou vyhlídky ještě lepší. Toto číslo bude letos určitě opět překonáno. Zájem mezi e-shopy byl už v první den prozatím rekordní, říká Jan Kriegel, manažer zákaznického servisu a podpory e-shopů nákupního portálu Heureka.cz.

Čtěte také: Vyplatí se samotným e-shopům Den dopravy zdarma?

Letos se dle Heureky do akce Den dopravy zdarma zapojilo více jak tisíc e-shopů. Úderem dnešní 12 hodiny (15. listopadu) až do zítřejšího poledne (16. listopadu) nabídnou online obchody dodání zboží bez nutnosti zaplatit poštovné.

E-shopy se do akce zapojují i přesto, že jim ze strany DPP nebude nabídnuta žádná levnější možnost dopravy, jako tomu bylo v předchozích letech. Více čtěte v článku: E-shopy mají smůlu, Den dopravy zdarma je letos bez výhodnější dopravy. 

Další zádrhel, který e-shopy ve spojitosti s Dnem dopravy zdarma pociťují, je slabá marketingová propagace ze strany samotné Heureky. Ve své podstatě zůstává na samotných e-shopech, které se zapojily. Pokud bychom akci nepropagovali v den akce sami na svém e-shopu, Facebooku atd, tolik objednávek navíc by nebylo. Zvýšený traffic bez našich kampaní jsme díky této akci nezaznamenali v minulých letech, potvrdil již dříve serveru Podnikatel.cz Martin Krupička z e-shopu Nejleginy.cz a Jan Dostál z e-shopu Alistair.cz se připojuje k názoru: Propagace je podle mého názoru stále slabá.

Více čtěte v článku: Den dopravy zdarma trpí slabou propagací, Heureka promuje jen samu sebe

E-shopy, jež se do akce Den dopravy zdarma, zapojily, budou v jejím průběhu označeny ikonkou Doprava zdarma. A jak ujišťuje Jan Kriegel, zákazníci se při nákupu nemusí ničeho obávat. Do Dne dopravy zdarma se mohou zapojit pouze e-shopy s certifikátem Ověřeno zákazníky. 

Našli jste v článku chybu?
20. 11. 2016 18:12
tom (neregistrovaný)

presne tak ja mel den dopravy zdarma kazdy den pro kohokoliv kdo zaplatil predem a verte ze na dobirku platit nikdo nechtel a kdyz uz nekdo pozadoval dobirku vzdy to bylo podezrele a balik v 99% nevyzved

15. 11. 2016 20:54
Martin (neregistrovaný)

Prosím vás, nepište tady nesmysly. Den dopravy zdarma si může v libovolný den udělat jakýkoliv obchod a to i v den, který organizuje Heureka a to bez jakéhokoliv jejich certifikátu.