Odborníci na dopravní telematiku se letos sešli potřetí

Dnešním dnem začala dvoudenní konference ve slovenské Skalici na téma Telematika pro regionální dopravu. Pořadatelem tohoto setkání je akciová společnost KPM Consult a Sdružení pro dopravní telematiku ČR.

A co je vůbec telematika?

Jde o veděcko disciplínu, jejímž úkolem je integrovat jednotlivé aplikace a systémy, které podporují celý dopravní proces. Rozvoj dopravní telematiky následně ovlivňují další obory – legislativa, dopravní inženýrství a ekonomika.

Není náhodou, že letos jsme zvolili místo konání konference na Slovensku. Naším cílem je přiblížit se našim nejbližším partnerům a vytvořit podmínky všem, kteří tuto problematiku společně řeší. Troufám si tvrdit, že konference Telematiku pro regionální dopravu se už stala tradicí i pojmem na odborném poli, řekl dnes Petr Augusta, generální ředitel KPM CONSULT, a.s. a zároveň předseda organizačního výboru konference.

Na úvodním vystoupení konference poznamenal generální ředitel ze AŽD Praha Ing.Zdeněk Chrdle závažnost vzdělání v dopravní problematice. Na konci června se na tento popud otevře 1. vědecko-technický park ve Středočeském kraji, který bude sloužit jako centrum pro vznik nových inovačních projektů, uvedl Ing.Zdeněk Chrdle.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Tvorba a šíření videoobsahu

  •  
    Jak vytvořit video a na co si dát pozor
  • Jak ho naplnit vhodným obsahem
  • Kam ho umístit a jak mu získat diváky

Detailní informace o školení Tvorba a šíření videoobsahu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+