Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

4 věci, kterým by se měl podnikatel v létě vyhnout

Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Michael Hovorka

Děláte si plány na léto? Buďte s námi v obraze a zapomeňte na některé věci, které by se vám mohly vymstít.

Promýšlejte důkladně dovolenou, zamyslete se nad tím, jak chodíte v létě oblečeni, rozmyslete si, s kým uzavřete obchod a nehledejte zdroje příjmů u prezidenta. Zde jsou 4 věci, kterým byste se měli v létě vyhnout. 

Zapomeňte na obchod s řeckým partnerem

Hlavní zprávou číslo jedna je řecká krize. Jak to tak vypadá, věřitelé jsou vůči Řecku neúprosní a jejich záchranný balíček vyprší v úterý 30. června. V ten samý den přitom musí Řecko odeslat na účet Mezinárodního měnového fondu 1,6 miliardy eur. Řekové proto kvůli nejisté budoucnosti vybírali masivně své úspory. Tečku za řeckou krizí udělalo navrhované řecké referendum na přijetí požadavků věřitelů. Vše vyvrcholilo v pondělí, kdy se banky zcela zavřely a výběr z bankomatů je omezen na 60 eur denně. Pokud jako podnikatel chystáte uzavřít dohodu s řeckým partnerem, raději na to zapomeňte. Budoucnost Řecka je nejistá a je zřejmě možné, že požádá o vystoupení z eurozóny. Na budoucnost celé Evropské unie by to však mělo mít minimální vliv, problémem zatím zůstávají burzy. Euro oslabuje a akcie na evropských burzách výrazně ztrácí.

Nejezděte na dovolenou do Tuniska a Francie

Již druhý teroristický útok zasáhl jak Tunisko tak i Francii. Minulý pátek došlo k útokům v průmyslovém závodě u Lyonu na jihovýchodě Francie, odpoledne se pak střílelo i v hotelovém komplexu v Tunisku. Teroristé své útoky stupňují a navíc hrozí zvýšené riziko únosů. Na to upozornilo především české ministerstvo zahraničí v souvislosti s útoky na tuniský hotel. Podle britského ministerstva zahraničních věcí navíc hrozí v Tunisku další teroristické útoky. Vybírat si proto dovolenou do destinací, které se už poněkolikáté staly terčem teroristů, by nebylo moudré.

Content 2017 - tip Creative Dock

Nehledejte článek od Peroutky

Možná by to byl jako slušný přivýdělek do vašeho rozpočtu, ale na 100 tisíc korun od prezidenta Miloše Zemana zapomeňte. Prezident je vypsal v souvislosti s tím, kdy chtěl najít údajný článek od Ferdinanda Peroutky s názvem “Hitler je gentleman”. Zeman je skálopevně přesvědčený, že tento článek existuje, protože ho prý sám četl. I když hledáním článku nejdříve pověřil svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, ten bohužel neuspěl. Zeman proto chtěl do hledání zapojit veřejnost, bezúspěšně. Nakonec se omluvil, že se článek nenašel, ale za své výroky o Peroutkovi se omlouvat nehodlá.

Pánové, neberte si do sandálů ponožky

Naše 4 tipy zakončíme odlehčeným tématem. Ať už jdete na neformální jednání, nebo prostě míříte na svou provozovnu, pamatujte na to, abyste i v létě, kdy teploty překonají tropickou třicítku, nenosili ponožky v okamžiku, kdy máte na nohou sandály. To platí především pro pány. Vytváří to cíl posměchu a také vám to může snížit u vašich zaměstnanců autoritu. Je to nejen český nešvar, který se ještě dlouho budeme odnaučovat, přesto zkuste v tomto létě na to pamatovat.

Našli jste v článku chybu?
1. 7. 2015 23:33
MMN (neregistrovaný)

Co je nevhodného na názoru, že výzvy typu „Nejezděte na dovolenou do Tuniska a Francie“ hrají teroristům do karet? Přesně toho chtějí dosáhnout, abyste byli všichni vystrašení. Spočtěte si riziko spojené s teroristickým útokem v Tunisku nebo ve Francii a riziko spojené s možnými nehodami při cestě tam a zjistíte, že strach z teroristických útoků je naprosto irracionální.

1. 7. 2015 10:25
* (neregistrovaný)

Ve skutečnosti se v cizině vždycky nosily, novinka je naopak ponožky, nebo dříve onuce, či jejich varianty, nenosit. S tím přišel nějaký "světák" před asi 15-ti lety. A netýká se to jen nás, před několika lety byla na západě jakási móda nenosit ponožky do kecek. Si to představte, puberťák v těch keckách bez ponožek chodí půl roku.... Brrrr. Top je lepší potom sundat pod vodní clonou.