Hlavní navigace

5 aplikací, které by neměly chybět ve vašem firemním telefonu

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Redakce

Projděte si náš seznam doporučených aplikací, které by neměly chybět v žádném firemním telefonu. Tady jsou naše tipy.

Chytrý úkolovník, poznámkový blok, komunikační platforma, rychlý agregátor pro čtení novinek na internetu a cloudová služba. To je stručný výčet našich aplikací, které doporučujeme si nainstalovat do firemního telefonu. Vybrali jsme zároveň ty, které jsou minimálně v základní verzi zdarma. 

Ilustraní obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Nadupejte si svůj firemní telefon o chytré aplikace. 

Wunderlist (zdarma)

Přestaňte tvrdošíjně trvat na zapisování si úkolů a poznámek do papírového diáře a polepovat si monitor počítače lístečky s důležitými úkoly. S organizací dne vám zázračně, jak už napovídá sám název, pomůže právě Wunderlist.

V aplikaci si můžete úkoly třídit do nejrůznějších kategorií. Ve složce „dnes“ například naleznete seznam úkolů, schůzek, které vás čekají v nejbližších hodinách. Záležitosti, které nemůžete ihned vyřídit bez pomoci dalších lidí, a které by v klasickém diáři zmizely z vašich očí po otočení stránky, jsou přehledně seřazeny ve složce „čeká na…“. A věci, které až tak nehoří, jednoduše přesuňte do složky „někdy v budoucnu“.

Úkoly si také můžete třídit například na pracovní či třeba čistě osobní. Vedle poznámek o schůzkách a jednáních se tak může ocitnout i seznam nákupu, který vám „s vysokou prioritou“ pošle vaše manželka. Podstatnou funkcí Wunderlistu je totiž sdílení poznámek. Možnost zasahovat do úkolů mají samozřejmě jen ti, kteří od vás dostanou povolení a mají na Wunderlistu svůj vlastní účet. 

Evernote (zdarma základní verze)

Zatímco Wunderlist můžete použít na plánování úkolů, Evernote vyzkoušejte jako poznámkovou aplikaci. Mnoho funkcí, přehledný design a silné propojení z dalšími zařízeními dělá z Evernote skvělého asistenta pro každého podnikatele. Zaznamenávejte si text, fotky, obrázky a zvukové soubory kdekoliv jste a jakmile poznámku uložíte, okamžitě je dostupná i na vašem počítači či dalších mobilních zařízeních, třeba počítači vaší asistentky.

Viber (zdarma)

Aplikace Viber je především komunikační aplikací, podobná komunikační aplikaci Skype či Whatsapp. Více se však v současné podobě podobá Skypu. Svým spuštěním bývá však mnohem rychlejší a navíc není vázána na uživatelský účet, nýbrž je provázána s telefonním číslem mobilu, na kterém je aplikace nainstalována. Není proto nutná žádná registrace.

Po prvním spuštění vás aplikace vyzve k zadání telefonního čísla, ke kterému bude vázána. Obratem obdržíte vygenerovaný kód, který vložíte, a tím aplikaci spustíte. V tom okamžiku ihned vidíte, kdo z vašich uložených kontaktů v telefonu již aplikaci používá. Pokud máte dostatek volných dat, lze aplikaci použít i pro volání zdarma. Možnost psaní krátkých zpráv a video hovoru je samozřejmostí. Způsobem registrace se podobá aplikaci Whatsapp, která je u uživatelů chytrých telefonů rozšířenější, způsobem používání se zase až nápadně podobá Skypu.

Novinkou navíc je, že přibyla možnost si aplikaci nainstalovat na stolní počítač, a díky tomu si tak s kontakty psát či volat prostřednictvím počítače. Vše je perfektně synchronizováno. Oproti Skypu navíc není nutné v případě telefonu být přihlášen a online. Aplikace využívá podpory tzv. push notifikace, která na novou příchozí zprávu či hovor automaticky upozorní a až při potvrzení přijetí se teprve spustí.

Feedly (zdarma)

Aplikace Feedly je v současné době nejlepší RSS čtečkou pro sledování vašich novinek na internetu. Prakticky každý obsahový portál, který nabízí aktuální zprávy, články či odborné články (stejně jako Podnikatel.cz), má k dispozici tzv. RSS kanál, tedy speciální adresu, kterou si přidáte do své RSS čtečky. Jakmile je tato adresa do čtečky přidána, čtečka za vás sama hlídá, jaké nejnovější články se na vybraných webech objevily.

Nové články chodí do čtečky ve formě e-mailu. Někteří provozovatelé webů (např. ČT24.cz) nabízejí odběr ve formě celých článků, jiní zase vyžadují, abyste se z čtečky proklikli na celý článek. Do RSS tedy pošlou pouze část článku. To ale i moderní čtečky dokážou obejít a článek načíst přímo v čtečce.

Na výhody RSS se mezi uživateli postupně zapomíná a někteří ani o této možnosti nevědí, proto se i společnost Google rozhodla k 1. červenci 2013 ukončit provoz své čtečky Google Reader, která byla mezi uživateli ostatně i nejoblíbenější, protože dokázala kanály synchronizovat napříč webem i mobilními telefony. Ukončení této služby však využila aplikace Feedly, která dokáže jednotlivé kanály roztřídit do jednotlivých kategorií tak, jak si je uživatel pojmenuje, a zároveň nabízí i velmi atraktivní design. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony a pro webové prohlížeče. Nejlépe funguje s prohlížečem Chrome, rovněž jako samostatná aplikace. Pro ostatní prohlížeče je nastavena jako běžná webová aplikace. Jakmile přijdete čtečce Feedly na chuť, už nikdy nebudete články či zprávy číst přímo na webech či v aplikacích jednotlivých obsahových provozovatelů včetně blogerů.

Dropbox (v základní verzi zdarma)

Cloudovou službu není ani zapotřebí představovat, její aplikace disponuje plným přístupem ke všem vašim souborů v rámci Dropoboxu. Pokud si ukládáte všechny dokumenty i fotky do Dropboxu, máte k dispozici vždy poslední aktualizovanou verzi jakéhokoli souboru. Aplikace je navíc svázána s obrázky vašeho mobilního zařízení a při povolení dokáže všechny nově pořízené obrázky uložené v telefonu automaticky natáhnout do Dropboxu. Ten má podporu u řady aplikací, které zároveň umožňují export hotových například prezentací či dokumentů. Pokud chcete mít k dokumentům přístup i offline, stačí jakýkoli soubor označit hvězdičkou. Tím se soubor stáhne do zařízení a je tak přístupný bez nutnosti internetového připojení.

Našli jste v článku chybu?

26. 2. 2015 21:55

Z uvedených používám pro podnikání pouze jednu. Myslím, že mezi aplikacemi pro podnikatele by rozhodně neměla chybět iDatovka. Zvláště od Nového roku :-)

27. 2. 2015 11:12

figura (neregistrovaný)

Z uvedených aplikací není pro firmu potřebná žádná. Spíš bych doporučil kvalitní kalendář, zbytek potřebných aplikací mají mobily víc jak 10 let už v základu.

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Vitalia.cz: Perníčky: na uležení i hned měkké

Perníčky: na uležení i hned měkké

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

DigiZone.cz: „Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

„Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Vitalia.cz: Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Cena stejného léku se liší i o tisíce

Cena stejného léku se liší i o tisíce

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph