Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

6. prodejna v Česku. Britský řetězec Iceland se rychle rozrůstá [FOTOGALERIE]

Redakce

Prodejna britských potravin získává v Česku na popularitě. Otevřela svou již šestou prodejnu. Kromě britských specialit nabízí i potraviny od českých farmářů.

Nová pobočka Icelandu byla otevřena v Praze Hloubětíně. Zákazníci si na prodejní ploše 470 m2 mohou vybrat z 2500 druhů artiklů, od potravin po drogerii. 

I když se Iceland zaměřuje hlavně na mražené potraviny, ve své nabídce má i běžné potraviny. Kromě typických britských specialit, jako jsou třeba cidery, cheddar, octové brambůrky, sušenky, slanina či pomazánka marmite, nabízí produkty také českých dodavatelů a farmářů. Jde např. o čerstvé pečivo, ale také základní potraviny jako olej, mouka a cukr.

Zboží je mraženo „šokově“, uchovává si tak čerstvost

Mezi mraženým zbožím jsou v nabídce ryby, ovoce a zeleninu, které byly zmrazeny „šokově“, tedy ihned po výlovu nebo sklizni, na –40°C. Kromě toho Iceland nabízí i zmrazená hotová jídla, např. domácí italskou pizzu, masové výrobky či burgery, vegetariánská jídla, dorty, zákusky a široký výběr zmrzliny.

Jako jeden z prvních supermarketů na světě odstranil z výrobků produkovaných pod vlastní značkou umělá barviva, ochucovadla a konzervanty a při jejich výrobě zakázal používat mechanicky separované maso a modifikované suroviny. 

Iceland si v Česku vede výborně. Snažíme se uspokojit rostoucí poptávku Čechů po kvalitních potravinách, proto otevíráme už šestou prodejnu u nás a během pár měsíců se chystáme na otevření další, komentoval otevření prodejny generální ředitel Iceland Czech Martin Šatný.

Fotogalerie

Našli jste v článku chybu?
11. 10. 2016 4:54
:-) (neregistrovaný)

Než budete mlít Petrře kraviny, zjistěte si fakta vy. Nebo jste zaměstnanec? 1. Icemana jsem nikde neviděl. Jaké jsou jeho www? Kde působí? V Praze? 2. pokud se Iceland prezentuje ve smyslu navídky kvalitních potravin, tak určitě drůbeží párky nemají v nabídce co dělat 3. jak dlouho ta expanze trvá, že je teprve (již) 6 poboček?

5. 10. 2016 2:18
petr (neregistrovaný)

Jste totálně mimo! Ano expanduje protože otvírá již 6. pobočku. Ano většina je v Praze,ale důvod je nasnadě. To jako když nabízí kvalitu(nikoliv pouze) tak nemůže nabízet i drůbeží párky? Family Frost se přetransformoval na Iceman a pokud vím tak ještě stále existuje. A česká obdoba byl Ledík. Takže nejprve si zjistit fakta a pak mlet kraviny.