Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

65 miliónů korun ročně v účtenkové loterii, kterou Babiš nazval Účtenkovkou

Michael Hovorka

Účtenkovka, tak to bude nová národní loterie, ve které budou moci zákazníci vyhrát v souhrnu až 65 milionů korun ročně.

Nová účtenková loterie odstartuje už do půl roku a má zefektivnit systém elektronické evidence tržeb.

Loterie bude vyplácet až 65 milionů korun ročně

Ročně budeme rozdělovat peněžité i věcné výhry ve výši 65 milionů korun. Počet výher se tak bude pohybovat od 20 do 30 tisíc měsíčně. Hodnota prvních pěti výher bude v rozmezí od 100 000 do 1 milionu korun, včetně věcné výhry automobilu, komentuje Účtenkovku náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Podle ní bude losování probíhat každý měsíc, vždy 15. kalendářní den, a to z účtenek vydaných za předem stanovené období.

Čtěte více: Proinvestované náklady na #EET zatím činí přibližně 52 milionů, říká Schillerová

Pro registraci účtenek bude sloužit web i mobilní aplikace

Do národní loterie se bude moci přihlásit pomocí EET účtenky každý zákazník, a to buď přes webové rozhraní, anebo pomocí mobilní aplikace. V souvislosti s tím vyhlásilo ministerstvo financí veřejnou zakázku. Jejím předmětem není žádný IT systém na klíč, ale zajištění souboru služeb, které jsou s realizací účtenkové loterie spojené. Vítěz výběrového řízení bude pro ministerstvo financí zajišťovat registraci hráčů, registraci a příjem účtenek, losování a výplatu výher a zákaznickou podporu. Součástí poskytované služby je i vytvoření a údržba webových stránek a mobilní aplikace pro hráče, doplnila Schillerová.

Veřejná zakázka je vyhlášena v otevřeném zadávacím řízení. Do veřejné zakázky se může přihlásit uchazeč, jehož roční obrat dosahoval za každé ze tří bezprostředně předcházejících účetních období minimálně 10 000 000 Kč a který v posledních 3 letech prováděl službu obdobného charakteru, které se účastnilo více než 15 000 hráčů.

Našli jste v článku chybu?
8. 12. 2016 16:30
Pavel (neregistrovaný)

Kdo jsou ty hrbaté duše, jež anonymně udávají „své“ hospodské, víme. Závistiví, frustrovaní a neúspěšní; tedy takoví, kteří svou lenost a neschopnost uspět ve svobodné soutěži svádějí na všechny kolem. A podle jakési zvrácené sociální aritmetiky předpokládají, že vezme-li stát korunu jeho bohatšímu sousedovi, on z ní dostane dvě. Jsou to práskači z podstaty, jimž Babiš otevřel stavidla pro vylití nekonečné zásoby žluči.

9. 12. 2016 9:56
VlaBel (neregistrovaný)

A já si naivně myslela, že správné je podporovat svobodnou mysl a to nejlepší, co v sobě máme. A zřejmě jsem se zmýlila - ANO, v čele s guru Babišem, má evidentně názor zcela opačný. Ať žijí malost ducha, udavačství a závist a jejich ÚČTENKOVKA!