Hlavní navigace

Ajťáci budou letos terčem kontrol kvůli švarcsystému, říká právník (VIDEO)

Michal Andera

IT sektor, gastronomie a makléřské služby, to je jen základní výčet oborů, na které se letos zaměří kontroly inspekce práce kvůli švarcsystému.

Nová právní úprava zpřesnila od roku 2012 pojem závislá činnost, která je rozhodující pro vymezení pojmu švarcystém. Jak řekl Videobizu Jiří Kocík, advokát společnosti PwC Legal, letos budou nejčastějším terčem kontrol obory například z gastronomie, makléřských služeb či IT sektoru.

Jak dále Kocík upozornil, při případných kontrolách by zaměstnavatelé měli mít vždy po ruce kopii pracovních smluv a další potřebné dokumenty, které si kontroloři vyžádají. Čtěte speciál: Švarcsystém

Buďte hostem Videobizu: videobiz@podnikatel.cz

Našli jste v článku chybu?
17. 5. 2012 17:26

Dobrý den,

s ohledem na to, že jsem byl při natáčení přítomen, mohu potvrdit, že pan Kocík nic nečetl, ale nemohli jsme ho odlákat od pohledu na mikrofon, který měl pod sebou a kam jeho pohled právě směřuje :o)

Hezký den,

Michael Hovorka

19. 5. 2012 1:58

Povinnosť spovedať sa nejakému totálne cudziemu človeku ktorého nepoznám a nič s ním nemám (kontrolór) je nádherná ukážka štátneho fašizmu. A všetkým je to úplne jedno :-( Žijeme vo veľmi absurdnej dobe, kedy pokutu alebo dokonca väzenie je možné uvaliť na človeka len preto, že sa rozhodol pracovať.