Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Ajťáci vydělávají po managementu nejvíce, odpovídající plat dostanou jen v Praze

Autor: www.isifa.com
Redakce

Na nejvyšší platy dosáhnou po managementu IT specialisté. Nejvíce si však vydělají v Praze. Porovnejte, jaké jsou rozdíly v krajích a dalších oborech.

Průměrné platy se podle krajů liší, pořadí jednotlivých oborů se však nemění. Nejvyšší platy bere management. Hned po něm následují obory z IT, účetní a finanční úsek, výroba. Pořadí uzavírá administrativa. Vyplývá to z analýzy portálu Platy.cz 

Perličkou je, že management v Praze bere v průměru 214 % platu v administrativě. Nejmenší rozpětí mezi krajními kategoriemi je v Královéhradeckém kraji. Tam si management přijde na 186 % platu administrativy. 

Druzí v pořadí IT obory se pohybují hned na druhém stupni žebříčku výše platů. Nejvíce, v průměru až 45 000 korun, mohou ajťáci získat v Praze. Nejméně vydělávají ajťáci v Karlovarském kraji. Tam pobírají v průměru jen 25 000 korun. Průměrný plat v Praze činí 167 % platu v Karlovarském kraji, počítá Zdeněk Němec, business analytik služby Platy.cz. 

Čtěte také: Nebuďte lama, naučte se správně komunikovat s ajťákem

Podle něj je tedy vždy vyhodnocovat porovnání platu s ostatními dle kraje. Obecně je nejnižší průměrný plat v Karlovarském kraji, avšak nejnižší platy v administrativě a ekonomických útvarech pobírají lidé v kraji Olomouckém.

Vyzkoušejte: Mzdová kalkulačka


Zdroj: Platy.cz
Našli jste v článku chybu?
4. 10. 2013 17:20
jehovista (neregistrovaný)

To je tak pro absolventa. Nebo se do toho pocitaji i "ajtaci" menici toner v tiskarnach?

17. 10. 2013 18:12
Binary Runner (neregistrovaný)

Osobne bych uvital trochu vic zlata u nas developeru na dne :), ale je fakt, ze je to nezridka jen o pristupu. Kdyz vidim, jake blbce nekdy najimaji a za kolik, tak vezmu skromnost po hlave cihlou a hned na to vezmu lepsi nabidku. Taky travim mnoho casu tim, ze na sobe pracuju. Rozhodne vic nez lecktery money-zer.