Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Alza.cz trhá rekordy, zvýšila obrat o miliardu na necelých 7 miliard

Redakce

E-shop Alza.cz překonal loni svůj předloňský obrat o miliardu. Už léta tak firma kontinuálně roste.

Internetový obchod Alza.cz, který je lídrem na českém a slovenském trhu, zveřejnil své ekonomické výsledky za rok 2011. Celkový obrat e-shopu dosáhl v loňském roce 6,8 miliardy korun, což znamená oproti roku 2010 nárůst o více jak miliardu. Alza.cz připomíná, že se přitom obešla bez cizích zdrojů a akvizic.

Zdroj: Alza.cz

Zdroj: Alza.cz

Při pohledu na historii ročního obratu společnosti je zřejmé, že firma roste od roku 2002 kontinuálně.

Podle obchodního ředitele společnosti Alza.cz Martina Drdúla se do výsledků promítla vnitrofiremní podpora inovací. Tento skvělý výsledek je důkazem, že se nám vyplatily investice do inovací, jakými byly spuštění automatizovaného logistického centra, nových webových stránek Alza.cz a rozšiřování pobočkové sítě po celé ČR a SR, komentuje loňské výsledky Martin Drdúl. A dodává: I pro rok 2012 máme připravenu řadu novinek a zlepšení.

Růst podpořily notebooky

Za výsledky podle společnosti tak stojí i zvýšená dostupnost zboží, spuštění dalších specializovaných e-shopů a v neposlední řadě také modernizace showroomů.Čtěte více: Alza.cz spouští multi-store shopping

Content 2017 - tip Creative Dock

Výsledky firmy ovlivnil i mezi spotřebiteli zvýšený zájem o nákup notebooků či televizí s novými technologiemi. Alza.cz zaznamenala také nárůst poptávky po chytrých telefonech a tabletech. Dobře se také uchytil v rámci Alza.cz nově otevřený segment bílé techniky.

Daří se i konkurentům Alza.cz. Jak vyplynulo z předběžných informací společnosti Netretail Holding, která provozuje nákupní galerii Mall.cz, její e-shop utrží za poslední fiskální rok v přepočtu 4 miliardy korun. Letos se skupina vrátí po dvou letech k zisku, informoval o tom s odkazem na vedení společnosti deník Hospodářské noviny. 

Našli jste v článku chybu?
8. 2. 2012 12:13
mcrx (neregistrovaný)

To je pravda, ale ne vždy. Teď jsem u Alzy koupil 8GB operační paměti Adata, měli ji nejlevněji (ostatní ji nevím proč skokově zdražili). Taky mechaniky DVD, BluRay mají nejlevnější. Nejlepší je použít heureku a potom koupit u toho, kdo má odběrní místo někde blízko a je nejlevnější, poštovné každý nákup zbytečně prodraží. Jsem z Brna - takže kupuji u Alfy, CZC, Alzy.

2. 2. 2012 16:57
PeterS (neregistrovaný)

Alza má obvykle nevýhodné ceny a odpornou reklamu. Škoda že se tolik lidí nechá ošálit tou reklamou. Skoro všechno zboží lze nalézt ve většině jiných obchodů levněji a to někdy i dost výrazně.