Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Alza zrychluje nakupování přes internet, nabízí vlastní virtuální peněženku

Redakce

Alza spustila svůj vlastní kreditní systém. Platit na internetu můžete přednabitým kreditem.

Registrovaný uživatel u Alzy.cz má vlastní účet. Ten mu nově nabízí položku Alza Kredit. Pomocí převodu z bankovního účtu je možné kredit dobít a částku pak využít k placení za jednotlivé služby nebo produkty. Peníze uložené v Alza Kreditu je možné kdykoliv převést zpět na bankovní účet.

Čtěte také: Alza.cz dala sbohem českým bankám, o internetové platby se stará slovenská banka

Alza zavedla nový kreditní systém.

Nový systém Alzy má zamezit zbytečnému vystavování se rizik při udávání citlivých údajů platebních karet. Další výhodou je rychlost, za produkt je takto možné zaplatit ihned.

„Alza Kredit je kromě elektronických produktů možné použít na nákup kteréhokoliv zboží z nabídky více než 60 tisíc produktů Alza,“ říká Šárka Jakoubková z Alza.cz.

Na Alza Kredit je možné převést také částku z dobropisu. Ten zákazník obdrží v případě, pokud například vrací nevhodné zboží ve 14 denní lhůtě.

Čtěte také: Chyby v daňových přiznáních nás zbytečně stojí tisíce korun

„Od zahájení zkušebního provozu využilo této nové platební metody již několik tisíc zákazníků,“ dodává Jakoubková.

Našli jste v článku chybu?
23. 3. 2014 10:01
RDa (neregistrovaný)

Takze kdyz je s.r.o. preprodejce vypocetni techniky a nahodou to teda bere z Alzy, je tam take 1 rok zaruka? Takze pokud se vec poroucha v roce druhem, tak pekne ostrouha... ? Jak je toto mozne??

20. 3. 2014 19:14
Belial (neregistrovaný)

Docela by mně zajímalo jak jsou tyto vklady pojištěny. Hromadit kapitál můžou jen banky nebo subjekty s povolením a pod dohledem ČNB. Získat tuto vyjímku není žádná sranda (vlastní zkušenost). Docela by mně zajímalo jestli jde o neoprávněné podnikání nebo to mají pořešené? Podle jejich obchodních podmínek to rozhodně pořešené nemají, proto vytváření jakýchkoliv rezerv (kreditů) u nich je přinejmenším rizikové. I když u Alzy je takových deatilů v klamání spotřebitele víc. Např. prodej na IČ a až …