HN: Analytici předpokládají, že se ČNB ke snižování sazeb také přidá

Analytici předpokládají, že Česká národní banka bude v dohledné době trend snižování sazeb následovat a srazí svou hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu, informuje deník Hospodářské noviny. Usoudili tak po důrazném snižování sazeb Evropské centrální banky (ECB), Bank of England a švédské Riksbank.

ECB, Bank of England i švédská Riksbank včera přikročily k důraznému snižování sazeb. Analytici proto předpokládají, že ke stejnému kroku se zanedlouho odhodlá i česká centrální banka, neboť ECB oficiálně předpověděla eurozóně recesi a nyní se banky snaží tímto opatřením zmírnit její první dopady způsobené světovou finanční krizí. Na eurozóně jsme závislí z titulu exportů, uvedl Jan Vejmělek, analytik Komerční banky.

Dosud mělo Česko nejnižší sazby v Evropské unii, na úrovni 2,75 %. Po včerejšku už tomu tak není. ECB je po snížení se svou sazbou na 2,5 % a švédská a britská centrální banka je srazily až na 2% úroveň. Bankovní rada, na které by se o sazbách mohlo rozhodnout zasedá 17. prosince.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+