HN: Americké automobilky možná dostanou finanční podporu

Americké automobilky možná dostanou finanční podporu, píší dnes Hospodářské noviny. Ministr financí USA Henry Paulson naznačil, že by se na pomoc automobilkám GM, Ford a Chrysler mohla uvolnit část peněz ze sedmisetmiliar­dového záchranného balíku, který byl vyčleněn na záchranu bankovního systému.

Tři největší americké automobilky GM, Ford a Chrysler možná přece jen dostanou finanční podporu. Ministr financí USA Henry Paulson o víkendu představil i variantu, že by se pro automobilky našla pomoc v sedmisetmili­ardovém balíku určeném pro americký finanční systém. Senát totiž výrobcům automobilů finanční pomoc ve výši 14 miliard dolarů schválit odmítl. Hlavním důvodem byly spory se zástupci odborů o výši platů dělníků automobilek.

Hospodářské noviny dále uvádí, že bankrot těchto tří výrobců by měl rozsáhlé následky, neboť mají velký počet dodavatelů a každé desáté pracovní místo v Americe nějakým způsobem souvisí s automobilovým průmyslem. Mezi další země, které se své výrobce aut chystají nějakým způsobem podpořit patří i Švédsko, Francie, Německo, Velká Británie a Kanada.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+