Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Až 50 % firemních webů je možné napadnout, říká odborník na bezpečnost (VIDEO)

Michal Andera

Alarmující jsou čísla kolem počtu českých firemních stránek, jejichž bezpečnost se dá prolomit. Upozornil na to Michal Špaček, odborník na bezpečnost.

Vysoké procento českých firemních webů je napadnutelných. Jak se proti tomu bránit a jak najít správného dodavatele webových řešení? Prozradí v rozhovoru Michal Špaček, odborník na bezpečnost webových aplikací, který poradí podnikatelům, jak si udržet vlastní počítač pod zámkem.

Michal Špaček se zabývá bezpečností PHP aplikací, programováním v PHP 5, výkonností webových aplikací. O tématech zároveň i přednáší.

Umím vyvíjet webové aplikace a zajímá mě jejich bezpečnost. Nebojím se o tom mluvit veřejně, čímž se občas dostávám do nesnází. Hledám hranice tak, že je posouvám, píše Michal Špaček na svém webu.

Natáčeno v prostorách PwC Česká republika.

Našli jste v článku chybu?
6. 8. 2012 17:24
Borek (neregistrovaný)

Nemám rád videorozhovorory. Přes tři minuty a nic jsem se nedověděl. Kdyby to bylo v klasické textové podobě, tak bych to prolétl očima za pár sekund (a ještě bych byl snad ušetřen toho příšerného hovorového dialektu pana odborníka).

3. 8. 2012 12:12
P2010 (neregistrovaný)

Doslo k napadeni webu jednoho dobre znameho obchodu s fotografickou technikou. Google jejich stranky oznacuje jako "Tyto stránky mohou poškodit váš počítač." a server uz zda se vypli.