Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Babiš navrhuje další výjimku z EET. Týká se drobných podnikatelů

Autor: www.mfcr.cz, podle licence: Rights Managed
Redakce

Další změny na poslední chvíli. Ministr financí navrhuje vyjmout z elektronické evidence tržeb podnikatele, kteří mají roční příjmy nižší než 250 tisíc korun.

Týden do startu elektronické evidence tržeb přichází šéf financí se změnami. Na středeční koaliční radě předložil návrh, který počítá s dalšími výjimkami, kterých by se evidence nemusela dotknout. Evidovat tržby by nemusely nejenom e-shopy, o čemž server Podnikatel.cz informoval v článku E-shopy se možná EET vyhnou. Dle Babiše je jejich platební systém příliš složitý.

Výjimku by dostaly také fyzické osoby, které budou mít daň stanovenou paušálem a výše jejich příjmů bude menší než 250 tisíc ročně.

Dospíváme k názoru, že někteří, kteří nemají pravidelnou podnikatelskou činnost, kteří jen občas, nebo nepravidelně podnikají, nebo mají malé tržby, ti nejmenší by měli možnost požádat o paušální daň. Na základě výkazu podnikání do 250 tisíc ročně by si domluvili s námi daň a na základě toho by nemuseli evidovat. To nás učí život, uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Návrhy, se kterými ministr financí na koaliční radě vystoupil, překvapily samotného předsedu vlády. Podle slov Bohuslava Sobotky je Babišův postup neprofesionální a tyto kroky dle něj vzbuzují velkou nejistotu nad připraveností celého projektu. Odstartovat má přitom už příští týden ve čtvrtek 1. prosince. 

Na svém twitterovém účtu pak Bohuslav Sobotka práci ministra financí Babiše označil za strašnou a ptá se: Opravdu mají poplatníci tohle zapotřebí?

Našli jste v článku chybu?
24. 11. 2016 0:19
Pavell+ (neregistrovaný)

Je to možná dobrá věc, jak nebuzerovat ty nejmenší, u kterých je předpoklad, že odejdou do šedé ekonomiky, nebo je to položí. Nic méně to odporuje myšlence, když nas..t tak všechny.

24. 11. 2016 9:10
D.A.N (neregistrovaný)

Již měsíc se snažím vydolovat z finanční správy odpovědi na otázky, týkající se EET. Na infolince se vždy jen dozvím, že na dotaz nemají odpověď, a proto mám využít kontaktního formuláře! Kromě jiného, jsem se na infolince dozvěděl, že v okamžiku, kdy pokladna nesplňuje zákonné požadavky, jako třeba že nejsou na účtence všechny potřebné informace, tak je to moje chyba, protože stát ani dodavatel za to odpovědnost před finanční správou nenesou. Takže všichni, kdo mají tak propagované pokladny od …