Banky v nebezpečí jsou přitažlivou investicí

Americký investor Warren Buffett se rozhodl investovat do banky Goldman Sachs. Jeho společnost Berkshire Hathaway do ní vloží pět miliard dolarů. K podobnému kroku přistoupila i japonská makléřská společnost Nomura Holdings, která odkoupí část aktiv zkrachovalé banky Lehman Brothers.

Warren Buffett tímto krokem sleduje rozšíření svého portfolia. Po zveřejnění této zprávy akcie banky okamžitě posílily. Společnost Berkshire Hathaway se zaměřuje především na podhodnocené firmy s kvalitním managementem. Goldman Sachs je jednou ze dvou invstičních bank, které na Wall Street zbyly. S hlavní centrální bankou se dohodly, že svou formu změní na bankovní holdingy a přejdou pod standardní regulaci. To by je také mělo uchránit od bankrotu, jež minulý týden vyhlásila například banka Lehman Brothers.

Právě o tuto banku projevila zájem společnost Nomura Holdings. V plánu má skoupení aktiv v Evropě a na Blízkém východě, jež zahrnuje 20 úřadoven s 2500 zaměstnanci například ve Velké Británii, Itálii či Dubaji. Nomura plánuje si většinu zaměstnanců ponechat. Mezi zájemci o podíly postižených společností se nyní často objevují japonské společnosti, neboť se jich krize úvěrových trhů příliš nedotkla.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+