Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

VIDEO: Berňák provedl kontrolu #EET v SAPĚ, zabavoval i hotovost

Michael Hovorka

Vietnamští obchodníci měli minulý týden nečekaného hosta. Na kontrolu dorazila finanční správa spolu s celníky. Ta se zaměřila na EET i dluhy na daních.

V SAPĚ to byla první větší kontrola, která se týkala elektronické evidence tržeb. Většina obchodníků se připravila, i tak byly zjištěny nedostatky.

Celkem bylo provedeno 281 kontrol, u 24 prodejců bylo zjištěno pochybení, která budou předána k řešení do správního řešení. Podnikatelům v této souvislosti hrozí až půl milionová pokuta.

„Nejčastějším pochybením bylo nevystavení účtenky, nezasílání údajů o tržbách na servery finanční správy a nevyvěšení informačního oznámení“ zhodnotil kontrolní akci ředitel Sekce metodiky a výkonu daní Generálního finančního ředitelství Jiří Fojtík

Čtěte také: Babiš organizoval konferenci k #EET v tržnici SAPA, která je v hledáčku hygieniků

Při kontrolách byla provedena i exekuční akce

Při akci berňák také kontroloval, zda podnikatelé nedluží na daních nebo pokutách, a byl úspěšný. V rámci exekučního řízeníla vybral od dlužníků hotovost ve výši 640 tisíc korun a zajistil automobil v hodnotě 350 tisíc korun. 

Celníci také našli 4500 kusů padělků (dámské kabelky, cestovní tašky, peněženky, kryty na mobilní telefony a přívěsky na klíče), které byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. V případě, že by se trhovcům podařilo tyto falzifikáty prodat, škoda majitelům ochranných známek by byla téměř 43 milionů korun.

Čtěte také: Berňák provedl exekuční razii v Praze, hledal nedoplatky za 28 milionů korun

Celníci objevili také 100 kilogramů chlazeného vepřového a kachního masa, které nemělo patřičné dokumenty. Kvůli nevyhovujícím skladovým podmínkám bylo maso předáno Státní veterinární správě Praha.

VIDEO: Podívejte se, jak kontrola v SAPĚ probíhala

Našli jste v článku chybu?
8. 4. 2017 21:50
RRRa (neregistrovaný)

Kontroly ano, ale proč jen kontrolují ty co se neumí bránit a ty který by potřebovali kontrolovat tak těch se všichni bojí.

A maso se zde neprodává, vaří si z něho jídlo pro svou komunitu. Také by se ti nelíbilo kdyby ti kontrolovali co jsi si přivezl na chatu na týden s kámošema.

Celé to je jen o snadné buzeraci, na nic víc se nezmůžou.

7. 4. 2017 8:37
RRRa (neregistrovaný)

Jen do nich! Tolik kontrol a nevybrali peníze ani na to aby tento zátah zaplatily takže to zase zaplatí daňový poplatníci. Ale je snazší kontrolovat drobné podnikatele ale na ty velké si nikdo netroufne, proto lidé jako Babiš budou bohatnout a bohatnout. A to maso... Sorry jako ale to je snad jejich věc co jedí ne? Mě se doma taky nikdo v mrazáku nehrabe!