Běžný účet v bance je pro firmy nezbytnost

České společnosti při výběru bankovních služeb nespoléhají pouze na jednu banku, ale vybírají ze služeb více bankovních domů současně. Zhruba třetina z nich si pak vybírá služby celkem u čtyř bank. Mezi nejfrekventova­nějšími službami jsou vedle běžného účtu například platební karty pro firmu, mezinárodní platební styk nebo provozní úvěr. 70 procent firem se navíc domnívá, že se služby bank za poslední dva roky zlepšily. Vyplývá to z průzkumu zaměřeného na korporátní bankovnictví, který realizovala společnost MasterCard.

Ne všichni jsou však se službami bank spokojení. Někteří respondenti upozorňovali také na zhoršující se trendy. Jedním z nich je snížení kvality obsluhy korporátních poradců, což souvisí s větším počtem společností, jež mají na starosti, upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.

Průzkum mimo jiné ukázal, že vlastnit běžný účet v bance je již pro firmy nezbytnost. Nespokojenost respondentů zase plyne nejčastěji z vysokých bankovních poplatků a byrokratičnosti bankovních institucí.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu – pokročilé techniky

  •  
    Jak připravit šablonu moderního e-mailu
  • Jak spustit automatizované kampaně
  • Jak dynamizovat běžnou rozesílku

Detailní informace o školení e-mail marketingu - pokročilé techniky »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+