Daňové přiznání lze beztrestně podat ještě 8. dubna

Letošní rok přinesl změnu termínů pro podání daňového přiznání. Zatímco ještě v loňském roce se muselo odevzdat do konce března, letos tak lze učinit do 1. dubna (v případě, že OSVČ podává přiznání sama). Obdobně platí u přiznání, které zpracovává daňový poradce. Nepodává se nejpozději do konce června, ale k 1. červenci 2011. Čtěte více: Dokdy musí OSVČ zaplatit daně, sociální a zdravotní pojištění? Přinášíme ucelený kalendář.

Jestliže daňové přiznání OSVČ do prvního dne příslušného měsíce podat nestihne, nemusí se hned bát pokuty. Daňový řád totiž podnikatelům dává pětidenní dobu hájení, kdy jim nehrozí ze strany úřadů žádné sankce. Bez sankcí tak lze daňové přiznání odevzdat ještě 8. dubna, respektive 12. července.

Pokud však podnikatel v letošním roce podá daňové přiznání opožděně, tedy po 1. dubnu či 1. červenci 2011, a toto zpoždění bude delší než 5 pracovních dnů, nemůže už počítat se shovívavostí berňáku. Daňový řád zavedl povinnost správce daně uložit takovému daňovému subjektu pokutu ve výši minimálně 500 Kč a maximálně 5 % ze stanovené daně (s tím, že ani tato částka nesmí být vyšší než 300 000 Kč).

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+