Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Blokáda silnic zemědělci trvala tři hodiny, čtenáři serveru Podnikatel.cz s protesty nesouhlasí

Celkem sedm krajů hlásilo blokovanou dopravu na silnicích a dálnicích. Až šest tisíc zemědělců blokádou protestovalo proti nízké výkupní ceně mléka, kvůli kterým vybíjejí chovy. Blokády trvaly tři hodiny a nejvíce postiženou silnicí byla brněnská dé jednička a silnice na Vysočině.

Na stranu demonstrantů se postavila Potravinářská komora. Podle její mluvčí Dany Večeřové jsou na tom zemědělci opravdu špatně. Pochopení pro protesty měl i šéf resortu zemědělství Jakub Šebesta, který výhrady zemědělců chápe, ale zároveň odsuzuje podobný styl demonstrací. Naopak proti demonstracím formou blokády byli jednoznačně čtenáři serveru Podnikatel.cz. Jak vyplynulo z ankety na stránce twitter.com/pod­nikatel, čtenáři s blokádami nesouhlasí. Běžný smrtelník je brán jako rukojmí, napsal @zputnik. Další z čtenářů upozornil na to, že policie měla být k těmto blokádám nekompromisní: Protest nikoho nezbavuje odpovědnosti dbát zákonů. Policie by měla každého jednotlivce pokutovat za konkrétní porušení zákona, upozornil @klokane.

Silnice blokovalo celkem 1900 aut a kolem 6000 farmářů. Na D1 zemědělci blokovali na sjezdech směrem na Jihlavu, Velký Beranov a Humpolec. Zde blokovalo silnice až 400 traktorů a nákladních aut. Blokáda se nevyhnula ani Plzni, kde farmářská auta zablokovala dopravu k dálnici D5 u Ejpovic. Zemědělci protestovali formou blokády také na silnici E55 v jižních Čechách či na komunikacích v Olomouckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Našli jste v článku chybu?
30. 6. 2009 2:39
jezevec (neregistrovaný)
nějak nechápu, proč se zemědělci svými blokádami snaží zablokovat a nasrat svoje ZÁKAZNÍKY. kdyby zablokovali a nasírali vládu, poslance, euparlament, . . . . dalo by se to pochopit - ale zablokovat ty jediné klienty kteří jsou schopní ja deno-denně ochotní im donést peníze, to musela vymyslet FUCKT nějaká hlava otevřená.