Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Byty: růst trhu se zastavil

Český trh s byty přestává růst. Pryč jsou doby, kdy všechny nabídnuté byty byly ihned vyprodány. Na začátku roku 2008 se spekulovalo o poklesu poptávky po bytech v souvislosti se zvýšením daně z přidané hodnoty. Čtěte více: Změny DPH přinesou zdražení

Propad poptávky se ale tehdy nedostavil. Naopak ceny nemovitostí v uplynulém roce rostly velmi vysokým tempem. Čtěte více: Developeři jsou klidní. Bytový trh by neměl zaznamenat pokles poptávky

K poklesu poptávky začíná docházet až nyní. Zdá se, že trh je již dost nasycen. Týká se to zejména levnějších bytů. Po těch poptávka prudce poklesla. Ceny bytů v některých lokalitách stagnují, případně začínají i klesat. Dochází tak ke korekci dlouhodobě nadhodnocené ceny bydlení vzhledem k průměrnému českému příjmu.

Podobná situace je i u tržního nájemného. To také neroste. Čtěte více: Podnikejte s úspěchem v oblasti pronájmů Odborníci se domnívají, že jedním z hlavních důvodů je probíhající uvolňování regulovaného nájemného.

Našli jste v článku chybu?
3. 9. 2008 14:52
Standa (neregistrovaný)
V Praze pořád ale ceny rostou :) Kamarádovi (cizinci) jsem hledal celý minulý týden na půl roku bydlení (přijel na semestrální stáž), stačilo by mu i 1+1, byl schopen dát tak 12.000. Nic nenašel, nakonec vzal za 15.000 někde v Horních Počernicích.