Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Bývalá Koruna už nosí barvy Tesco

Tesco dokončilo proměnu bývalých prodejen Koruna v rekordním čase tří měsíců. Nyní jsou z Koruny prodejny typu Tesco Expres nebo supermarkety Tesco. Poslední upravený obchod bude pro zákazníky otevřen v Opavě zítra, 25. srpna.

Tesco začalo provozovat síť prodejen Koruna od dubna, kdy ji na konci loňského roku odkoupilo spolu se sítí Žabka od investiční skupiny Penta. I přes zvyšující se počet prodejen antimonopolní úřad v březnu letošního roku neshledal důvod, že by došlo k výraznému posílení dosavadního postavení skupiny Tesco. Ve všech těchto oblastech působí silná konkurence v podobě obchodních řetězců společností např. Ahold, Schwarz a REWE, konstatoval úřad ve svém rozhodnutí.

Tesco v letošním roce přeměnilo celkem 36 obchodů bývalé Koruny. V nově otevřených prodejnách prodloužilo otevírací dobu jak ve všední den tak i o víkendu. Nabízet chce také sortiment od místních dodavatelů. Společnost tak v tuto chvíli provozuje 67 obchodů Expres, 60 supermarketů, 73 hypermarketů a šest obchodních domů.

Společnost Tesco Stores ČR vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. V současné době provozuje v České republice přes 206 obchodů, osmnáct čerpacích stanic a sedm obchodních center a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice.

Našli jste v článku chybu?
24. 8. 2011 12:50
Maris (neregistrovaný)
Myslím, že antimonopolní úřad to nedomyslel, hlavně z důvodu charakteru přebíraných prodejen. Jelikož velké řetězce už dávno zlikvidovaly právě síť menších lokálních prodejen a přežily ty "střední", moc na výběr k nákupu už nezbylo. Přesto jsem mohl v Koruně vybrat české, levné a kvalitní zboží, daleko do supemarketu jsem nemusel, nejsou pro lidi a každy nemůže cestovat půl města pro rohlík. Navíc mají v prodeji jakési náhražky původních kvalitních produktů, co projely půl Evropy. Moh…