Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Čechy nejvíce irituje zakouřená restaurace

Čechům vadí nejvíce kouření během jídla. Potvrdil to výzkum státní agentury CzechTourism. Celkem 42 % z celkové tisícovky respondentů si stěžuje na kouření v restauracích, neochotnou obsluhu a hlučnou hudbu. Například neochotnou obsluhu vytýká celkem 21 % respondentů. Na nekvalitními pokrmy si potom stěžovalo 14 % respondentů. Nedostatek čistoty nebo dlouhé čekání potom vadí sedmi procentům oslovených. Zajímavým údajem zůstává, že z našich restaurací odchází spokojeno pouhé 1 % dotázaných.

Výsledky ankety: Co vám nejvíce vadí v českých restauracích?

1. Kouření během jídla 42 %
2. Neochotná obsluha 21 %
3. Špatné jídlo 14 %
4. Hlučná hudba 8 %
5. Nedostatek čistoty 7 %
6. Dlouhé čekání na jídlo 6 %
7. Nic mi nevadí 1 %
8. Jiné 1%

Našli jste v článku chybu?
7. 2. 2011 15:36
Nemám nic proti Slovensku, ale proč chodit tak daleko... I u nás je spousta hospod, kde v čase oběda ze stolu seberou popelníky. Dřív se ještě dávaly i cedulky na stůl... Ale je taky pravda, že to jsou spíš starší "komunistické" a většinou mimopražské hospody.
4. 2. 2011 15:54
Nebyl by odkaz na zdroj? Takhle bez kontextu není vůbec jasné, z čeho výzkum vychází. Ptali se lidí, co jim vadí v restauracích? Nebo je to statistika stížností, které lidi sami v restauracích uvádějí? Vybírali lidé z nějakých možností, nebo odpovídali volně?