Češi stále častěji odlétají na zimu za sluníčkem do teplých krajů

V pátek začala prvním charterovým letem z Čech do vzdálené exotiky letošní sezona zájezdů do teplých krajin. V uplynulé sezoně vzrostl zájem o tyto destinace v zimním období o 30 %. Stále častěji jsou také poptávány luxusnější místa business class i za cenu několikatisícového příplatku.

V pátek se uskutečnil první charterový let z Čech do teplých krajin a začala tak letošní sezona zájezdů za vzdálenou exotikou. Ty jsou každoročně nabízeny cestovními kancelářemi v období od listopadu do března. V minulé sezoně tak vycestovalo za lepším počasím 100 tisíc českých turistů, z toho 55 tisíc z nich charterovými lety. V meziročním srovnání jde o 30% nárůst těchto letů, informuje Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Na vzrůstající poptávku má podle jejího mluvčího Tomio Okamury vliv rostoucí životní úroveň Čechů a tím i zvyšující se příjmy českých rodin.

Nejoblíbenější destinací je Kuba, na dalších pomyslných žebříčcích se umisťují Spojené arabské emiráty a Thajsko. Zájem ale stoupá také o několikadenní dovolené strávené na lodi plující po Karibiku. O vyšší životní úrovni hovoří i fakt, že se Češi stále častěji zajímají i o lety v tzv. business class, která zajišťuje cestujícímu větší pohodlí a servis za příplatek, který se pohybuje v rozmezí 12 – 15 tisíci korun. Tato místo jsou poslední dobou dle AČCKA vyprodaná jako první.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení web copywritingu

  •  
    Jak strukturovat text na webové stránce.
  • Tajemství atraktivního a úderného titulku.
  • Optimalizace webového textu pro vyhledávače.

Detailní informace o školení psaní pro web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+