Česká spořitelna výrazně navýšila čistý zisk

České spořitelně (ČS) se daří. Podle zveřejněných informací její čistý zisk v 1.-3. čtvrtletí roku 2008 vzrostl na 14,08 miliard korun. Meziročně se tak zvýšil o 73 %. Na takto příznivém vývoji se významně odrazil prodej Pojišťovny ČS. Bez započteného prodeje vzrostl zisk o 21 %.

Česká spořitelna si za poslední tři čtvrtletí připsala nárůst čistého zisku na 14,08 miliard korun. Meziročně tedy vzrostl o 73 %. Na tak výrazném nárůstu se odrazil strategický prodej Pojišťovny ČS společnosti Vienna Insurance Group. Bez započteného prodeje činil nárůst čistého zisku 21 %. Zisk ve stejném období minulého roku činil 8,12 miliard korun.

Na výsledku se podílelo několik veličin. První z nich je výše provozního zisku, který meziročně vrostl o 32,3 % na 16,6 miliard. K tomuto ukazateli se v pozitivním směru přidal již zmíněný prodej Pojišťovny ČS. Tato transakce přinesla jednorázový výnos ve výši 4,26 mld. Opačným způsobem se promítla globální finanční krize prostřednictvím záporného výsledku přecenění aktiv 0,75 mld. korun.

I přes stávající překotný vývoj na finančních trzích dosahujeme vynikajících a udržitelných obchodních výsledků. Stabilní výnosy a růst máme díky vyvážené a obezřetné obchodní politice, která důsledně zohledňuje zákonitosti trhu a zájmy všech klíčových skupin: klientů, akcionářů, zaměstnanců a společnosti, v níž působíme, uvedl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+