Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

České podnikatelské prostředí je na 75. místě

V každoročním průzkumu pod názvem Doing Business 2009, který pořádá Světová banka, si Česká republika pohoršila o deset míst oproti minulému roku. V letošním roce skončila na 75. místě. Hospodářská komora České republiky je přesvědčena a zdůrazňuje, že v nedávné době udělala Česká republika několik vstřícných kroků ke zlepšení podnikatelského prostředí, které pravděpodobně zpráva Světové banky nestačila zohlednit. A to i vzhledem k tomu, že výsledky těchto kroků nejsou ještě objektivně známy a jen čas ukáže, zda byly správné, říká prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Podnikatelské prostředí se v České republice v tomto roce výrazně zlepšilo. Od 1. července vešel v platnost novelizovaný zákon o živnostenském podnikání, který snížil administrativu pro podnikatele. Čtěte více: Nový živnostenský zákon: Za podnikání „načerno“ až milionová pokuta. Čtěte více: Nový živnostenský zákon už zítra, většina podnikatelů ho vítá.

Změna podnikatelského prostředí se očekávala větší. Již nyní se dá ale říci, že první provedené kroky (reforma veřejných financí) jsou základem k opravdové daňové reformě v podobě Reformy daňového systému, která se chystá na rok 2010. Hlavními body nové daňové reformy mají být: sjednocení daňové a celní správy, snížení daňových sazeb a zásadní rozšíření daňového základu, informuje Hospodářská komora ČR.

Našli jste v článku chybu?
10. 9. 2008 20:18
Stando, vážně se ohrazuji proti tomu, abyste nás srovnával s bulvárem. Myslím, že si to opravdu nezasloužíme a pokud tvoříme titulek, tak dle faktů, které vyplývají například z výzkumů. Že vnímáte realitu jinak, je samozřejmě subjektivní. My ze subjektivity vytvářet titulky nemůžeme, to bychom právě potom byli bulvárem. Díky za pochopení, Michael Hovorka šéfredaktor
10. 9. 2008 18:02
Standa (neregistrovaný)
Z článku: "Podnikatelské prostředí se v České republice v tomto roce výrazně zlepšilo" Ta věta je vhodná spíš do Aha nebo Blesku. Opakuji to tady pořád dokola: podnikatelské prostředí v ČR se nezlepšilo. Že ministerstvo průmyslo umožňuje živnostníkům si zadarmo pořídit až 80 živnosťáků (pardon, "přidat obor") není zlepšení, a už vůbec ne výrazné.