Česko může přijít o miliardy a pracovní místa

Až o pět tisíc pracovních míst připraví Česko likvidační vyhláška na obnovitelné zdroje. Ty totiž mohly v tomto roce přinést investice do fotovoltaiky. Nyní reálně hrozí, že se kapitál českých a zahraničních investorů postupně přesune směrem na východ. Stát se tak dobrovolně připravuje o desítky miliard korun.

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu stanovuje účinnost nově instalovaných solárních článků dle typu mezi šestnácti až dvaadvaceti procenty, což je dle odborníků likvidační krok. Schvalování vyhlášky může zastavit nová vláda.

„Podle našich informací a propočtů budou dopady vyhlášky na českou ekonomiku mnohem vážnější, než že dojde na několik dalších let k zastavení využívání energie z obnovitelných zdrojů. Pokud vyhláška vstoupí v platnost, připraví o práci tisíce lidí, nedá šanci vzniknout novým pracovním místům a naprosto nepochopitelně připraví státní kasu o miliardy,“ upozorňuje na možné důsledky regulace odborník na fotovoltaiku a předseda představenstva České fotovoltaické průmyslové asociace Jaromír Řehák.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+