Českým firmám se vrací optimismus

Počet firem, které pozitivně odhadují budoucí ekonomický vývoj, stále přibývá. Zatímco ještě v únoru letošního roku mělo optimistická očekávání do budoucna pouze 10,2 % firem, v září jich bylo již 28,5 %. Výrazně také poklesl počet pesimistických firem, a to z únorových 62,1 % na stávajících 29,2 %. Vyplynulo to z průzkumu Barometr malých a středních podniků uskutečněného Hospodářskou komorou České republiky.

Jsem rád, že naši podnikatelé neztrácejí optimismus. I já věřím, že to nejhorší má ekonomika za sebou, a že černá mračna nad našimi podniky se začínají pomalu protrhávat, řekl k průzkumu prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel a dodal: Výzkum je dobrou zprávou zejména pro malé a střední podniky, které jsou pilířem české ekonomiky a na světovou hospodářskou krizi dle našich údajů doplácejí nejvíce.

Podle Kužela sice existuje možnost lehkého ekonomického poklesu v první polovině příštího roku, ale situace by se už měla stabilizovat. Přestože se vyhlídky firem lepší, stávající čísla stále nedosahují loňského měření. V září 2008 totiž očekávalo pozitivní vývoj 42,2 procenta podnikatelů a pesimisticky se tehdy vyjádřila jen pětina respondentů.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu – pokročilé techniky

  •  
    Jak připravit šablonu moderního e-mailu
  • Jak spustit automatizované kampaně
  • Jak dynamizovat běžnou rozesílku

Detailní informace o školení e-mail marketingu - pokročilé techniky »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+