Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Čeští podnikatelé neřeší mobilní verzi svých webů, nemá ji 98 % z nich

Autor: www.isifa.com
Redakce

Podnikatelé nejsou připraveni na mobilní éru. Mobilní verzi svého webu má pouhá dvě procenta malých a středních podniků. Tady je infografika.

Třetina malých a středních podniků (SME) nemá vlastní webové stránky. Navíc většina českých firem (98 %) nemá svoji webovou verzi optimalizovanou pro mobilní zařízení. Ty přitom v posledních době zažívají boom. Vyplývá to průzkumu agentury Najisto.cz doplněné o výsledky průzkumu „České firmy na internetové vlně“ od společnosti Google, Asociace malých a středních podniků (AMSP ČR) a Millward Brown.

Nejčastěji nemají webové stránky řemeslníci a poskytovatelé služba. Skoro polovina SME nemá email na vlastní doméně a využívá freemail. Naprostá většina firem zároveň není připravena na rychlý nástup mobilního internetu.

Infografika

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2013 17:02
VŠ - Awebio.cz (neregistrovaný)

Dost mně překvapilo jak moc restaurací nemá vlastní web, přitom bych řekl, že je to základ pro to, aby je někdo našel...

Navíc to není nic těžkého, existují spousty řešení, jak si udělat omezené webovky i zdarma.

23. 5. 2013 17:49
P2010 (neregistrovaný)

Web uz neni kůl. Restaurace maj fejsbuk na kterym sice nic nenajdete, ani se na nej kolikrat nedostanete pokud nejste clenem stada, ale hlavne ze maj lajki.