Ministerstvo chce do zákona dostat odškodnění za zkaženou radost z dovolené, cestovky protestují

Ministerstvo spravedlnosti si vymyslelo past na české cestovní agentury. Chce do zákona procpat možnost odškodnění klientů za zkaženou radost z dovolené. Cestovkám se takový nápad nelíbí a dnes svůj protest vyjádřily i při prvním kole vzájemných jednání. Je totiž sporné, podle jakých indicií budou soudci přiznávat klientům nárok na odškodnění. Co když dovolenou zkazilo například špatné počasí, přítomnost tchyně či zdravotní potíže? Kdo a jak stanoví míru radosti? Naši soudci? ptá se veřejně Tomio Okamura, člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Po dnešním úvodním jednání nedošlo podle něj k výrazné shodě názorů, ministerstvo spravedlnosti si za svým návrhem zatím stojí. Uznalo však, že je nutné jasně vymezit, co se myslí „radostí z dovolené”, což není v současném návrhu novely občanského zákoníku nijak specifikováno. Další posun je v tom, že AČCKA se rovněž dohodla na ustanovení pracovní skupina. Ta bude složená ze zástupců ministerstva a Asociace, která posoudí podrobně všechny navrhovaná ustanovení ohledně zájezdů v navrhované novele občanského zákoníku.

Sporná věta v rámci návrhu novely občanského zákoníku v pasáži o zájezdech:

1) Při porušení povinnosti, za niž odpovídá, nahradí pořadatel cestujícímu vedle škody na majetku také újmu za ztrátu radosti z dovolené, zejména byl-li zájezd zmařen nebo podstatně zkrácen.
1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 2. 2011 21:41

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+