- Občanský zákoník
- Zákon o silničním provozu
- Zákon o přestupcích
- Správní řád
- Trestní zákoník
- Zákon směnečný a šekový
- Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů
- Zákon o odpadech
- Zákon o ochraně spotřebitele
- Občanský soudní řád
Kolem nesnížené sazby daně z příjmů panuje informační chaos
Dopátrat se aktuálních informací kolem staronové sazby daně u fyzických osob je prakticky nemožné. Na státních webech, které by měly vůči veřejnosti splňovat svou informační povinnost, se toho příliš nedozvíte. Nepomůžou ani účetní programy.
Účetní řeší s přechodem roku také nový výpočet daní z příjmů u fyzických osob v roce 2009. Jak zjistil server Podnikatel.cz, informační kampaň k avizovaným změnám je minimální a pokud by novinky neproběhly sdělovacími prostředky, účetní by je ani nepostřehli. Na legislativní změnu nejsou připraveny ani některé účetní softwary. Čtěte více: S čím se musí podnikatel vypořádat v roce 2009?
Novelu, která nesnižuje sazbu daně u fyzických osoba a kvůli které tak zůstává na 15 procentech, lze jen stěží dohledat. Například resort ministra financí Miroslava Kalouska, který změny protlačil přes parlament, nabízí uživatelům na svém státním portále v sekci Daně jen prázdnou stránku. Čtěte více: Podnikatele čekají v roce 2009 změny v daních a odvodech
pro zvětšení klikněte
Na portále ministerstva vnitra, které spravovalo Sbírku zákonů, se účetní příliš informací také nedočtou. Výpis zákonů ze Sbírky zákonů je datován pouze do června 2008 s tím, že portál Vnitra odkazuje na portál veřejné správy: Není úkolem ani cílem Ministerstva vnitra poskytovat textové vyhledávání ve zveřejněných zákonech. K vyhledávání v zákonech doporučujeme využít stránku Vyhledávání v předpisech ze Sbírky zákonů na Portálu veřejné správy,
píše ministerstvo na svých stránkách. Jenže na portále veřejné správy po zadání klíčového slova „zákon o daních z příjmů” hlásí vyhledávač chybu.
pro zvětšení klikněte
Bohužel na legislativní novinky, které sice nesnižují u fyzických osob výši sazby daně, ale naopak umožňují nižší odvod pojistného, nejsou připraveny ani některé účetní softwary. Jak upozornil server Podnikatel.cz jeden z účetních, například software Money S3 účtuje stále od roku 2009 dříve avizovanou nižší sazbu daně ve výši 12,5 %. Aktualizace byla přitom vydána hned 2. 1. 2009. Čtěte více: Slevy na dani v roce 2009
pro zvětšení klikněte
TIP: Dejte nám další námět k tomuto článku
Našli jste ve svém účetním softwaru další chyby v souvislosti s legislativními novinkami od nového roku? Máte pocit, že i další státní portály nesplňují svou informační povinnost? Hledali jste některé další zákonné novinky, kterých jste se nedopátrali? Pište na adresu redakce: redakce@podnikatel.czAnketa
Jste spokojeni se službami státních portálů?
Školení Google Analytics

- Jak vyhodnocovat úspěšnost reklamních kampaní.
- Jak ovládat Google Analytics a najít v něm to, co potřebuji.
- Co je to konverze a jak měřit hodnotu objednávek z webu.
- Už to znáte? Nabízíme i školení pro pokročilé analytiky.
Detailní informace o školení Google Analytics »
Přehled názorů
Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše diskusní fórum.



