Chcete si v létě přivydělat? Postavte si již teď své vlastní sezónní bistro

Letní sezónu začněte připravovat již nyní. Pokud si během léta chcete přivydělat ve vlastním sezónním bistru, přečtěte si následující rady.

Následující dotaz je převzat z poradna.podnikatel.cz, kde vám radí odborníci. Položit nový dotaz

Otázka z poradny pro začínající podnikatele

Chtěla bych poradit, co je potřeba udělat pro to, abych mohla na svém pozemku postavit provozovnu s bistrem, která bude otevřena jen sezónně. Stavba provozovny bude do 25m2, ve které z venkovní strany budou 2 WC pro hosty. Posezení pro hosty bude venku. Chci prodávat točené pivo, kávu a čaj, dále balené nápoje a potraviny, točenou zmrzlinu, případně párek v rohlíku nebo grilovanou klobásu.

Poradna s daňovým poradcem

Zeptejte se, jak na daňové přiznání. Odpovídá Jan Molín, spolupracovník serveru Podnikatel.cz, daňový poradce a partner poradenské společnosti MIVO s.r.o.

 

Nezapomeňte na stavební povolení

Pro provoz takového zařízení je vyžadováno živnostenské oprávnění v oboru hostinská činnost. Jedná se o živnost řemeslnou, pro kterou je nutné doložit předepsanou kvalifikaci, kterou je:

a) střední vzdělání s výučním listem v oboru nebo střední vzdělání s výučním listem v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
b) střední vzdělání s maturitou v oboru nebo střední vzdělání s maturitou v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
c) vyšší odborné vzdělání v oboru nebo vyšší odborné vzdělání v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
d) vysokoškolské vzdělání v příslušném nebo příbuzném oboru, nebo
e) uznání odborné kvalifikace podle zákona 18/2004 Sb. nebo ověření/uznání úplné kvalifikace podle zákona 179/2006 Sb., nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci v oboru vydaný akreditovaným zařízením a 1 rok praxe v oboru, nebo
g) vykonání šestileté praxe v oboru, nebo
h) v případě kvalifikace získané činností v jiném státě EU doklady podle § 7 živnostenského zákona

V případě, že byste nesplňovali tuto kvalifikaci, je možné jmenovat i jinou osobu jako tzv. odpovědného zástupce (garanta), který bude za správný výkon těchto živností odpovídat.

MIF16

Živnostenské oprávnění vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě.

Z hlediska stavebně právních předpisů s ohledem na skutečnost, že se nejedná o stavbu rodinného bydlení, je nutné získat na stavebním úřadu územní rozhodnutí, případně v určitých případech stavební povolení. Provedení stavby může být dotčeno i dalšími omezeními, např. umístění v chráněné krajinné oblasti, v povodňovém pásmu apod. Doporučuji proto podmínky provedení stavby konzultovat předem na příslušném stavebním úřadě.

Chcete i vy poradit? Využijte našich odborných poraden

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 4. 2016 16:31

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak na firemní Facebook prakticky

  •  
    Jak efektivně propojit Facebook s webem.
  • Jak vše měřit a vyhodnocovat.
  • Jak řešit krizové situace.

Detailní informace o školení Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+