Hlavní navigace

Chilli papričky s chedarem oheň v ústech nezažehnou

 Autor: 258398
Jana Bohutínská 24. 10. 2008

Při přípravě menu restauratéři v Obyčejném světě podnikli cestu kolem světa. Vybere si tedy opravdu každý. To může být plusem hospůdky, ale také minusem - pro náročnějšího strávníka.

Restaurace: Obyčejný svět


Lokace: Korunní 96 (vchod z Chorvatské), Praha 10


Typ: Mezinárodní kuchyně

Karel Čapek věděl, že i ten na první pohled nejobyčejnější život je ve skutečnosti velmi neobyčejný. Tak zcela obyčejná není ani Hospůdka Obyčejný svět na rohu Korunní a Chorvatské, která je jakoby zavěšená nad luxusní vilovou čtvrtí lákající po vydatném jídle k podzimní procházce.

Pokud bych měla Obyčejný svět stručně charakterizovat, zařadila bych ho mezi restaurace, které se snaží za slušnou cenu nabízet velmi dobrou kvalitu. Mezi restaurace, kde si pohráli s jídelním lístkem tak, aby byl lákavý pro fanouška steaků stejně jako pro vegetariána nebo milovníka mexické kuchyně či zapřísáhlého rybofila. Je to styl, ve kterém si něco najde prostě každý.

Objednávka

  1. Francouzská cibulačka (29 Kč),
  2. Speciality: Chilli papričky jalapeňos – smažené papričky plněné sýrem chedarem, se studenou česnekovou omáčkou (129 Kč),
  3. Sojové nudličky Bombay – s čerstvou zeleninou, tomatovým pyré, žampiony a vermutem (115 Kč) a s černobílou rýží (38 Kč),
  4. nealkoholické pivo (35 Kč), jahodový džus (32 Kč), neperlivá voda (28 Kč),
  5. aperitiv Cinzano rosso (50 Kč).

Francouzská cibulačka servírovaná v misce mě nezklamala. Na jemno nakrájená cibulka, plavala v polévce tak akorát slané spolu s na kostky nakrájeným osmaženým bílým chlebem. Chléb se nenacucal a nerozmočil ani při poměrně pomalé konzumaci, takže jsem se jím prokřupala až k poslední lžíci a na dno polévky.

Obyčejný svět 02

Chilli papričky jalapeňos sice obsluhující číšník popsal spíše jako „starters”, nicméně se ukázalo, že na menší hlad je porce doplněná chlebem velká tak akorát. Papričky plněné chedarem byly obalené v trojobalu. Nicméně mého spolustolovníka zklamalo, že nebyly ani trochu pikantní. A opravdu ani můj jazyk, na pálení přece jen citlivější, nezaznamenal nic, co by se ohnivé papričce blížilo. Takže jsme si na jídle sice pochutnali, ale požár v ústech nerozpoutalo.

Obyčejný svět 03

Ačkoliv jsem se chystala na zákusek – lákavě v menu znějící Smažené jahody se zmrzlinou -, pochopila jsem při prvním pohledu na Sojové nudličky Bombay, že na sladkosti s kávou do Obyčejného světa musím zajít zase příště. Po obří porci už jsem totiž zvládla leda dopít zbytek aperitivu už notně rozředěného ledem, kterého bylo ve sklenici až moc.

U nasládlých sojových nudliček v rajčatovém pyré kuchař opravdu nešetřil zeleninou ani houbami. Tři kopečky rýže se navíc na talíři tísnily vedle zelených salátů a mrkve s purpurovými okraji ozdobené petrželkou. Ráda jsem se o porci rozdělila s mým spolustolovníkem. A nejen kvůli množství. I proto, že sladkosti na jazyku začalo být po polovině snědeného talíře příliš.

Obyčejný svět 04

Pochválit ale musím servírování a úpravu jídla na talíři. Třeba barevné bombayské nudličky s převažující rudou, s dvoubarevnou rýží a sytě zelenými lístky salátů vypadaly na talíři až extravagantně. A vlastně se výborně hodily k zeleno-rudému interiéru s hnědým masivním dřevem.

Pro pivaře je nutné dodat, že v hospůdce nabízejí Staropramen, Granát, Hoegaarden, Velvet a Kelt.

Anketa

Jakou preferujete kuchyni?

Obsluha

Obsluha je rychlá, vstřícná, zároveň ale velmi nenápadná. Pomohla nám usadit se ke stolu – to nemusí být zrovna jednoduché kvůli množství rezervací (a na večerní návštěvu se vyplatí stůl opravdu rezervovat), hned po dojedení polévky před nás postavila další chod. Také ochotně poradila při výběru. A rychle odnášela prázdné sklenice, lahve a talíře.

Interiér

Kdo si potrpí na decentní přírodní barvy, bude asi v Obyčejném světě trochu vyvedený z míry. Restaurace totiž vsadila na sytě rudou a zelenou a hnědé masivní dřevo. V první místnosti restaurace, která se nachází ve sníženém přízemí, se táhne dlouhý bar a posadit se tu je možné také na vysoké židličky. Druhá místnost – lokál – je vybavená velkými stoly a boxy, takže i ve více lidech není problém najít stůl (opět, ačkoliv restaurace nabízí na 70 míst, raději s rezervací). Nicméně lidé, co sem chodí častěji večer, tvrdí, že díky špatné akustice je bohužel v obsazené restauraci problémem hluk. V pozdějším odpoledni, kdy si sem zašel na jídlo náš Gurmánský tým, tu však byl poměrně klid.

Obyčejný svět 05

V restauraci je k vidění ledacos – překrásná litinová kamna, hudební nástroje, staré fotky a plakáty, staré informační tabule… V interiéru jsme se cítili velmi dobře.

Služby

Větší péči by si v restauraci zasloužilo sociální zařízení, které rozhodně pokulhává za interiérem. V restauraci si může host objednat stůl předem, platit stravenkami i kartou. Jídla lze zakoupit i s sebou, přes oběd vybírat z denního menu. Nevýhodou restaurace může pro nekuřáka být její kuřácký charakter. Což je zase výhoda pro zapřísáhlé kuřáky. Restaurace je hned u stanice tramvaje Perunova, s parkováním bude mít automobilista pravděpodobně v okolí problémy.

Hodnocení Gurmána

Hospůdka Obyčejný svět může nadchnout toho, kdo má rád atmosféru klasických českých hospod s domáckou přátelskou atmosférou, ale na velmi kultivované úrovni. Nebo toho, kdo sice rád z jídelního lístku vybírá exotičtější a rafinovanější jídla, ale zároveň nechce nijak výrazně poškádlit svoji peněženku. Pro hosta, který raději vybírá z méně jídel, ale spíše z hlubin jedné národní kuchyně, bude místní menu příliš ve stylu „letem světem”. Hospůdce Obyčejný svět udělujeme čtyři Gurmánské hvězdičky.
Gurmán - hodnocení 4
Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Jmelí je více léčivé než jedovaté

Jmelí je více léčivé než jedovaté

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

DigiZone.cz: Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Podnikatel.cz: Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Vitalia.cz: Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy