Chtějí se lidé rekvalifikovat?

Podle statistik, které nabízí na svých stránkách Ministerstvo práce a sociálních věcí, od začátku roku 2009 žádalo o rekvalifikací více než 24 tisíc uchazečů o zaměstnání. Zájemců o rekvalifikace je více v řadách žen, z celkového počtu bylo žadatelek o rekvalifikaci zhruba 65 %. Ze statistik MPSV dále vyplývá, že rekvalifikaci žádají lidé ve věku od 30 do 44 let a následně lidé těsně po padesátce, tedy ve věku 50 až 54 let. Průměrný věk žadatele je 39 let.

Nejčastější vzdělání uchazečů o rekvalifikaci je střední odborné s výučním listem. Druhou zásadní skupinou, která se o rekvalifikaci zajímá, jsou lidé se středním odborným vzděláním s maturitou. Pomyslné třetí místo drží uchazeči o zaměstnání se základním vzděláním, případně s ukončenou praktickou školou.

O rekvalifikaci mají zájem aktivnější uchazeči o práci. Pokud se znovu vrátíme ke statistice, zájem o rekvalifikační kurzy mají uchazeči o práci, kteří jsou v evidenci poměrně krátkou dobu, do 6 měsíců evidence. Průměrná doba evidence uchazečů na úřadu práce, který se dostane do rekvalifikačního kurzu, je 14 měsíců.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+