Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Deloitte: Chytré telefony převálcují počítače

V roce 2011 bude k mání více chytrých telefonů, tabletů a netbooků. Vychází to z analýzy společnosti Deloitte pro oblast technologií, médií a telekomunikací v roce 2011. Prodej kapesních počítačů má v letošním roce stoupnout nad hranici 400 milionů kusů. Dále má dojít k úbytku počtu z prodeje CD nosičů a vynilových desek. Převládat bude digitální distribuce nahrávek.

Klíčovým trendem v posledních deseti letech se stala konvergence. Technologie, média a telekomunikace jsou nyní ještě více propojeny a vzájemně na sobě závislé než kdykoliv dříve, uvedl Jakub Sova, partner oddělení podnikového poradenství ve společnosti Deloitte ČR

Mezi smartphony a tablety budeme nadále svědky rozmanitosti operačních systémů. Stále totiž mezi nimi není definován standard. Spojuje je pouze fakt, že většina z nich používá podobný, méně výkonný procesor. Očekáváme také, že žádný z operačních systémů nebude mít do konce roku 2011 dominantní tržní podíl na trhu, uvedl Zdeněk Křížek, ředitel v oddělení řízení podnikových rizik ve společnosti Deloitte ČR.

Našli jste v článku chybu?
28. 1. 2011 11:03
A L A (neregistrovaný)
Ale Deloitte zapomíná na to, že tento trend není dán zájmem zákazníků, ale tím, že výrobci jim jej vnucují. Dnes prakticky nikdo nedělá "normální" telefon. Jak rád bych si koupil něco, jako byla Nokia 6310i. Ale nic podobného na trhu není. A že je můj zájem neobvyklý? Není.