Deloitte: Chytré telefony převálcují počítače

V roce 2011 bude k mání více chytrých telefonů, tabletů a netbooků. Vychází to z analýzy společnosti Deloitte pro oblast technologií, médií a telekomunikací v roce 2011. Prodej kapesních počítačů má v letošním roce stoupnout nad hranici 400 milionů kusů. Dále má dojít k úbytku počtu z prodeje CD nosičů a vynilových desek. Převládat bude digitální distribuce nahrávek.

Klíčovým trendem v posledních deseti letech se stala konvergence. Technologie, média a telekomunikace jsou nyní ještě více propojeny a vzájemně na sobě závislé než kdykoliv dříve, uvedl Jakub Sova, partner oddělení podnikového poradenství ve společnosti Deloitte ČR

Mezi smartphony a tablety budeme nadále svědky rozmanitosti operačních systémů. Stále totiž mezi nimi není definován standard. Spojuje je pouze fakt, že většina z nich používá podobný, méně výkonný procesor. Očekáváme také, že žádný z operačních systémů nebude mít do konce roku 2011 dominantní tržní podíl na trhu, uvedl Zdeněk Křížek, ředitel v oddělení řízení podnikových rizik ve společnosti Deloitte ČR.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 1. 2011 11:03

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro začátečníky

  •  
    Principy fungování PPC reklamy.
  • PPC nejsou jen ve vyhledávačích.
  • Zjednodušte si správu šikovnými nástroji.

Detailní informace o školení PPC reklamy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+