Hlavní navigace

V Cirkusu se podává káva jen na vlastní nebezpečí

 Autor: 244086
Jana Bohutínská 22. 3. 2009

Kavárna Cirkus sice láká dětským koutkem a veselými interiery, před konzumací zdejší kávy však Gurmán varuje. I když se chlubí nálepkou fair trade, připravují ji tu tak, že se takřka nedá pít.

Kavárna: Cirkus
Lokace: Zubatého 6, Praha 5
Typ: Nekuřácká kavárna s dětským koutkem

Nekuřácká Kavárna Cirkus je otevřená na pražském Smíchově kousek za rohem od Arbesova náměstí nebo Švandova divadla. Její výhodou může být právě to, že se v celém prostoru nekouří nebo fakt, že je tu k dispozici dětský koutek a na děti myslí i jídelní lístek. Na fair trade kávě si ale v této kavárně Gurmán nepochutnal.

Vyzkoušeno: Co podnikatelům může kavárna nabídnout?

Parkování: vzhledem k lokalitě komplikované
WiFi: ne
Kouření: ne
Příjem platebních karet: ne
Vhodné pro obchodní schůzku: ne, pokud podnikatel speciálně nehledá místo vybavené pro děti

Do Cirkusu Gurmán vyrazil s dítětem, a tak má důkaz, že děti jsou v této kavárně spokojené. Myslí na ně navíc i nabídka občerstvení. Na lístku se ocitl například také nakládaný hermelín z chráněné dílny. Dá se říci, že Cirkus hledá a poskytuje alternativu – netradiční občerstvení, nadstandardní možnosti pro děti, fair trade kávu…

Spravedlivý obchod – Fair trade je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním „férových” obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích. Definice Asociace pro fair trade.

Za dobrou cenu, ale na vylití

Ceny jsou v Cirkusu příjemné. Mandlový dort se šlehačkou, cappuccino a jahodový nektar stály 120 korun, včetně dýška. Jenže cappuccino bylo zralé na vrácení a přímou cestu do výlevky. Špatně připravenému cappuccinu je navíc úplně jedno, jestli je z fair trade kávy nebo té „obyčejné”, neférové. V espressu, ze kterého personál cappuccino připravil, bylo příliš vody, nafouklá a pomalu splaskávající pěna posypaná skořicí na něm plavala jako pěna z jaru ve dřezu po umytí nádobí. Vizuálnímu dojmu odpovídala chuť, v tomto případě spíš nechuť. Je to horší o to víc, že na svých internetových stránkách se kavárna prezentuje jako místo, kde si můžete dát skvělou kávu. To by si o ochutnaném cappuccinu mohl myslet snad jen ten, kdo si v životě ke kávě ani nepřičichl a neochutnal ji ani špičkou jazyka.

Cirkus káva

Češky a Češi sice nejsou žádnými přeborníky v konzumaci kávy, přesto spotřeba kávy v Česku roste. Někdy je však až s podivem, co jsou v kavárnách a restauracích ochotní bez mrknutí oka vydávat za „špičkovou” kávu (a co jsou zřejmě hosté také ochotní běžně bez protestu vypít)… A může za to nezkušený a netrénovaný personál. Vždyť až ze dvou třetin se na kvalitě výsledného šálku kávy podílí její příprava přímo v kavárně či restauraci.

Dort byl sice dobrý, ale zas ničím výjimečný, takže suma sumárum, takovou objednávku by bylo možné udělat kdekoliv jinde.

Cirkus dort

Chaos s barevnými zvířátky

Personál je v Cirkusu spíše zmatečný než profesionální. Nejdřív si nás nikdo nevšímal, pak se u nás obsluha střídala a ptala se, co si dáme, když už jsme si dávno objednali u někoho jiného. Stoly zřejmě nemá rozdělené a obsluhuje bez ladu a skladu. K dobru mu ale lze přičíst, že při odchodu s kočárkem ochotně přiskočil a pomáhal, i když je ke schodu do kavárny připevněný nájezd pro kočárky a maminka by zřejmě odchod zvládla se ctí i sama.

Anketa

Preferujete kuřácké nebo nekuřácké kavárny?

Pokud chtějí hosté trochu klidu, mohou si sednout do první místnosti u baru. V zadní části je dětský koutek a když se tu děti rozparádí, není slyšet vlastního slova. Na pohovce u baru se při Gurmánské návštěvě jedna slečna dokázala soustředit na výuku angličtiny, při troše dobré vůle tady tedy lze evidentně projednat i obchodní věci, respektive i něco jiného než zoubky, první krůčky nebo školkové problémy ratolestí.

Interiér kavárny uspokojí všechny, kteří mají rádi veselé kavárenské prostředí. Stěny totiž pokrývají originální barevné obrázkové malby zvířat a cirkusových motivů. Ty se táhnou z dětského koutku až na toalety, které jsou čisté a vybavené pro děti.

Cirkus dětský koutek

Při hodnocení Kavárny Cirkus izolovaně by se možná ještě daly přimhouřit oči s tím, že jde o kavárnu hlavně pro děti a těm se tu zřejmě líbí. Jenže při srovnání s již hodnoceným a k dětem přátelským Kafé Kakao akcie Cirkusu strmě klesají a nezbývá, než Kavárně Cirkus (otevřené ve všední dny od 9 do 22 hodin, v neděli od 13 do 20 a v sobotu k dispozici pro soukromé akce) udělit pouze dvě Gurmánské hvězdičky. A s dětmi i na schůzku jít příště raději jinam.

Gurmán - hodnocení 2

Dvě hvězdičky

Dvě hvězdičky vyjadřují, že v restauraci/ka­várně hodnotitelé zaznamenali více pochybení respektive nedostatků, a to většinou alespoň ve dvou sledovaných oblastech (objednávka, obsluha, interiér, služby).Další pravidla hodnocení
Našli jste v článku chybu?

23. 3. 2009 20:50

Berenika (neregistrovaný)
Vážená paní Bohutínská,
je mi líto, že Vám u nás v kavárně kafe nechutnalo. Naši hosté si kávu často chválí a někteří k nám chodí právě jen kvůli ní. Z článku je zřejmé, že jste kavárnu navštívila v odpoledních hodinách, kdy byl silný nápor hostů s dětmi. Náš personál se snaží objednávky vyřizovat rychle, může se stát, že to ve vašem případě bylo na úkor kvality pěny na cappuccinu. To samozřejmě není omluva a věřte, že tento exces prověřím a doufám, že se nebude opakoval.
Dovolte mi, abyc…

22. 3. 2009 21:23

Hezký den,

autorství je uvedené v úvodu článku, za žádnou přezdívku se tedy jako autorka určitě neskrývám. Pokud máte z recenzovaných kaváren jiné zkušenosti, jsme rádi, když se s nimi se čtenáři v diskuzi podělíte. Že máte odlišnou zkušenost, je samozřejmě možné - stačí, aby Vás např. obsluhoval někdo jiný, než mne.

Jana BohutínskáMěšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Vitaminová abeceda

Vitaminová abeceda

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

DigiZone.cz: ČRa DVB-T2 ověřeno má i Sharp

ČRa DVB-T2 ověřeno má i Sharp

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

DigiZone.cz: ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET