Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Co si myslíte o novele živnostenského zákona? Uvítáme váš názor

Autor: 258398
Redakce

Již příští měsíc se mění znění živnostenského zákona. Vstup do podnikání bude jednodušší, zpřehlední se systém živností a částečně se omezí byrokratické řízení a poplatky za něj. Je novela skutečně tak revoluční? Řekněte nám svůj názor a hlasujte v anketě.

Novelou živnostenského zákona se ruší živnostenské listy a koncesní listiny, které nahrazuje výpis z živnostenského rejstříku. Redukují se volné živnosti na jedinou, zkracuje se požadovaná praxe a u některých oborů se přesunem do živností volných zlepší podmínky především pro začínající podnikatele.

Hlasujte v anketě

Připojte svůj hlas v anketě, v níž zjišťujeme, co si naši čtenáři o novele živnostenského zákona myslí.

Anketa

Jaký je váš názor na novelu živnostenského zákona?

Diskutujte

Novelu vítáte, ale uvítali byste větší změny? Jsou pro Vás některé novinky v zákoně nesrozumitelné a chcete se o svůj názor podělit s ostatními? Co byste vzkázali vládě nebo ostatním podnikatelům? Napište nám svůj názor do diskuze pod tímto článkem. Všechny příspěvky nezůstanou bez odezvy.

Diskuze (vstoupit)

Čtěte více a ptejte se

Business server Podnikatel.cz připravil informační servis týkající se novely živnostenského zákona. Každý týden vydává články na toto téma. Zároveň spustil odbornou poradnu, v níž redakce serveru odpovídá na dotazy, které s novým znění zákona souvisejí.

Otázka, dotaz, poradna
Články, poradna, diskuze
Našli jste v článku chybu?
12. 6. 2008 13:10
Tomio Okamura, AČCKA (neregistrovaný)

Volnými živnostmi se stalo provozování cestovní agentury a především průvodcovská činnost v cestovním ruchu. Obě tyto změny velice vítáme!

Velice zásadní a pozitivní je především změna u průvodcovské činnosti, kdy se z živnosti vázané stala nově živnost zcela volná. Nastává tak stav, který platí ve většině zemí původní 15 EU. Čeští občané tak tímto konečně přestali být diskriminováni ve vlastní zemi příliš přísnou českou národní legislativou oproti jiným občanům EU, kteří mohli provádět v ČR…

13. 6. 2008 13:56
uživatel si přál zůstat v anonymitě
no dobra:-) ale klidne to mohlo byt i strucnejsi :)