Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Česká pošta garantuje termín dodání u obchodních balíků do Evropy

Česká pošta nově zaručuje u obchodních balíků termín dodání. Nová služba bude dostupná pro odeslání do 21 evropských zemí. Termín dodání bude pošta garantovat v termínu od tří do pěti dnů. Česká pošta přichází s nabídkou až potom, co ji nabízí většina velkých evropských firem. Upozorňuje na to agentura ČTK.

Agentura zároveň dodala, že Česká pošta zatím termín doručení u standardní nebo expresních balíků a cenné zásilky negarantovala. Termíny doručení u obchodních balíků, které nesmí vážit více než 30 kilogramů, se dozví zákazník u přepážky. Ta balík zároveň pojistí do hodnoty až 13 000 korun.

Nejkratší termín dodání, tedy do tří dnů, garantuje pošta do většiny evropských zemí, pět dnů jí pak bude trvat dodávka do okrajových částí Portugalska, Norska, Řecka a Španělska.

Našli jste v článku chybu?
14. 10. 2009 8:41
ludka (neregistrovaný)
Nemám dobré zkušenosti s Českou poštou se zasíláním a přejímáním balíkových zásilek. Stalo se mi třikrát, že obch. balík nedošel v termínu - ač lidi doma na něj čekali a pošta měla své nezvratné zdůvodnění proč nebyl doručen v termínu. Naposledy obch. balík přebíral soused , i když adresátka na něj ten den čekala doma. Jak je toto možné ? A nechápu, proč jsou balíky doručovány dopoledne, kdy jsou lidi v práci a musejí potom jít na poštu, kde se tvoří fronty. Ne , se službami České pošty nejse…