ČR byla i v roce 2008 čistým příjemcem prostředků z unijního rozpočtu

Česká republika i v loňském roce z rozpočtu EU více čerpala, než do něj zaplatila. Stala se tak opět čistým příjemcem prostředků z unijního rozpočtu. Zatímco do rozpočtu EU putovalo 35,4 miliardy korun, z EU Česko vyčerpalo prostředky ve výši 58,3 miliardy korun. Od vstupu do EU je loňský výsledek přijatých a odevzdaných plateb nejlepší.

Česká republika z EU více čerpá než odvádí, informuje ministerstvo financí. Za loňský rok Česko do unijního rozpočtu odvedlo 35,4 miliard korun a přijalo 58,3 miliard korun. Zůstává tak stále čistým příjemcem rozpočtu EU, přičemž loňský výsledek je vůbec ten nejlepší od vstupu ČR do EU. Největší část příjmů do Česka plynula z Fondu soudržnosti a strukturálních fondů ve výši 41,9 miliard korun, což je částka představující tři čtvrtiny veškerých příjmů. Další významnou položku příjmů ČR z evropského rozpočtu představovaly prostředky na Společnou zemědělskou politiku ve výši 14,6 miliard korun, informuje ministerstvo. Čtěte více: Fondy EU nabízí kromě dotací i bezúročné úvěry

Od svého vstupu ČR do Unie odvedla 146,6 miliard korun a získala z něho 200,6 miliard korun. Zvyšující se čisté příjmy z rozpočtu jsou způsobeny jejich dynamičtějším nárůstem, než je tomu u odvodů do EU.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 2. 2009 5:58

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Správa Stránek na Facebooku

  •  
    Jak pokročile spravovat Stránku, Události, Skupiny.
  • Jak tvořit i netvořit příspěvky.
  • Jak nepřijít o účet, nenaletět a neztratit všechno.

Detailní informace o školení Správa stránek na Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+