ČSA chtějí být v roce 2011 v zisku

Nový šéf Českých aerolinií (ČSA) Miroslav Dvořák představil na včerejším zasedání dozorčí rady návrh na dlouhodobou stabilizaci firmy. Dvořákův plán na restrukturalizaci vychází z návrhů předchozího vedení společnosti. Nové představenstvo potvrdilo reálnost výše nákladů, ale v hodnocení výnosů je opatrnější.

Nové představenstvo Českých aerolinií se zaměří zejména na redukci nákladů a možné synergie s Letištěm Praha, uvedl Miroslav Dvořák a dodal: Výnosy plánuji zvýšit především tím, že se zaměříme na zlepšení systému prodeje letenek a na posílení aktivního marketingu.

Podle Dvořáka lze ještě ušetřit v oblasti centralizace nákupu zboží a služeb a optimalizací letištních kapacit tak, aby byly minimalizovány náklady na letecký provoz. Konzervativní prognóza letošního vývoje aerolinek hovoří o celkové ztrátě ve výši 3,2 miliardy korun. Do kladných hodnot se chce společnost dostat v průběhu roku 2011. Čtěte více: ČSA potřebují na zimu zajistit hotovost, budou se dál osekávat náklady a také prodávat.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+