ČSSZ nabízí pomoc po telefonu. Lidé se ptají na podání přehledu elektronicky

Jak podat přehled elektronicky? Tak to je nejčastější otázka, s kterou se obracejí lidé na call centrum ČSSZ. Po telefonu poradí i s nemocenskou a důchody.

Elektronická komunikace poplatníky zajímá. Proto se také často obrací na call centrum České správy sociálního zabezpeční (ČSSZ), jak podat přehled elektronicky. 

Pracovníci ČSSZ vyřídili podobných dotazů již 100 tisíc, od založení call centra v červenci 2011. Navedli poplatníky, jak si poradit s elektronickým podání formulářů, nebo jak využívat ePortál ČSSZ. Pracovníci call centra klientům rovněž pomáhají s elektronickými podpisovými klíči a vysvětlují jim otázky technického charakteru. 

Poradna s daňovým poradcem

Zeptejte se, jak na daňové přiznání. Odpovídá Jan Molín, spolupracovník serveru Podnikatel.cz, daňový poradce a partner poradenské společnosti MIVO s.r.o.

 

Nejvíce lidí se však v loňském roce obrátilo s dotazem na call centrum pro důchodové pojištění, které k 31. 12. 2015 uskutečnilo celkem 218 497 hovorů. Ze tří call center České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) se tak stalo tradičně nejvytíženějším. Call centrum pro nemocenské pojištění vyřídilo ke stejnému datu 78 487 hovorů, a call centrum technické pomoci pak 33 614 hovorů.

Call centra jsou obecně nejvytíženější zhruba v období od listopadu do února, řekla Jana Buraňová, mluvčí ČSSZ. Nejčastěji volají lidé v pondělí, proto se kvůli vytíženosti pracovníků vyplatí volat v jiný den. Call centra fungují v různých časech. Sázkou na jistotu proto je volat v dopoledních hodinách.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 3. 2016 15:42
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Správa Stránek na Facebooku

  •  
    Jak pokročile spravovat Stránku, Události, Skupiny.
  • Jak tvořit i netvořit příspěvky.
  • Jak nepřijít o účet, nenaletět a neztratit všechno.

Detailní informace o školení Správa stránek na Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+