Hlavní navigace

Podle úřadů je Czech POINT to nejlepší, co občany potkalo

Podle obcí, které na svém úřadě provozují Czech POINT, je tato služba tím nejlepším, co občany za posledních x let na úřadě potkalo, protože nemusí jezdit po všech čertech. Celkově 92 procent obcí je přesvědčených, že občané službu Czech POINT vítají. Vyplývá to z ankety, kterou mezi Czech POINTy uspořádal v březnu letošního roku Magazín eGovernment. Na otázky odpovědělo celkem 174 obcí.

Z ankety dále vyplynulo, že více jak třetina obcí navrhuje rozšířit agendu Czech POINT o trestné body řidiče. 30 procent se pak domnívá, že by se měla rozšířit nabídka Czech POINT ve vztahu ke katastru nemovitostí – systém by měl umět vydat také ověřený snímek z katastrální mapy. Podle jednoho názoru by měl být možný přístup do všech registrů, ze kterých se občanům vydávají výpisy, a ke kterým je možný dálkový přístup.

Anketa mimo jiné také ukázala, že nejžádanějším výpisem je výpis z rejstříku trestů.

Našli jste v článku chybu?
4. 8. 2008 18:38
Standa (neregistrovaný)
Zrovna jsem se vrátil z živnostenského a finančního úřadu, takže jsem pořádně napařený. Tak hezky z tepla :) Připojím kritický názor, který ještě nezazněl: kdyby se zrušily 2/3 úředních formulářů (většina je úplně zbytečných), tak by žádný Czech Point nebyl potřebný. Ušetřili bychom všichni.