CzechTourism se snaží podpořit podnikatele v oblasti cestovního ruchu

Dle průzkumů se stále snižuje počet zaměstnaných v oblasti cestovního ruchu a lidé ani o tuto práci nemají příliš zájem. Proto se Agentura CzechTourism rozhodla vyvolat diskusi o podnikání mezi mladými lidmi, potencionálními budoucími podnikateli v oblasti cestovního ruchu.

Ministerstvo pro místní rozvoj a CzechTourism naplánovaly od září roku 2006 až do poloviny roku letošního sedmdesát vzdělávacích programů, seminářů a workshopů se zaměřením na cestovní ruch celkem za 180 milionů korun. Většinu z těchto peněz půjde z Evropského sociálního fondu, zbytek se pak zaplatí ze státního rozpočtu. Vzdělávací kursy jsou bezplatné a celkově je mělo absolvovat více než šest tisíc lidí. V současnosti je 43 programů v běhu, třináct ukončených a proškoleny již byly přibližně tři tisíce lidí.

CzechTourism se záštitou ministerstva školství také rozjelo soutěž na základních a středních školách. Témá soutěže je Jak přilákat více turistů do našeho regionu a Zakládáme vlastní firmu v naší obci/městě podnikající v cestovním ruchu.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web

  •  
    Jak mít na Internetu blog.
  • Jak si založit web na Wordpressu.
  • Jak pokračovat v jeho provozování.

Detailní informace o školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+