V pořadí již čtvrtá cestovka padla, úpadek ohlásila CK Cool travel

Cestovní kancelář Cool travel dnes ohlásila úpadek. Na dovolenou tak nevyjedou další Češi. Jedná se tak v pořadí už o čtvrtou cestovku, která v letošním roce ukončila podobným způsobem činnost. Informoval o tom mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

Podle něj se jedná o malou cestovní kancelář, která vznikla teprve před 3 lety. V loňském roce prodala zájezd pouze 500 českým turistům. V současnosti má CK Cool travel v zahraničí 5 klientů, 3 další měli dnes na zájezd odletět dnes. Další zájezdy prodala kancelář přibližně 18 klientům, přičemž zájezdy pro dalších přibližně 300 klientů na letošní podzim je rozpracováno. Nároky klientů budou uspokojeny z pojištění proti úpadku a právě v těchto okamžicích je pojišťovna o vyhlášení úpadku informována, uvedl Tomio Okamura.

Cool travel se specializovala na zájezdy do exotiky, především do Spojených arabských emirátů (Dubaj), dále nabízela pobyty na Maledivách, v Turecku a také eurovíkendy v evropských městech. Úpadek cestovky se však nedá srovnávat s největším krachem CK Tomi Tour, za kterou zůstalo skoro 15.000 prodaných a neuskutečněných zájezdů.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+