Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Další kontrola #EET u trhovců, tentokrát v Brně. Prodejci ale zákon dodržují

Daniel Morávek

Také při další velké razii úřadů mezi trhovci se ukázalo, že většina z nich své povinnosti u EET poctivě plní. Zákon porušili jen tři kontrolovaní.

Celkem úředníci na brněnské tržnici přitom zkontrolovali 30 podnikatelů. Naprostá většina z nich účtenky vydává a tržby eviduje.

Drtivá většina trhovců tržby eviduje

Těsně před Velikonocemi uskutečnili kontroloři Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj spolu s kolegy z Celního úřadu pro Jihomoravský kraj kontrolní akci na brněnské tržnici v Olomoucké ulici. Celkem proběhlo třicet kontrol a kontrolních nákupů, přičemž pochybení bylo zjištěno u tří prodejců (tedy 10 %), u kterých byla věc předána do správního řízení. Podnikatelům hrozí pokuta až 500 tisíc korun.

Výsledky kontrol ukazují, že se většina brněnských trhovců na elektronickou evidenci tržeb připravila. Razie tak dopadla podobně jako nedávná akce pražských kontrolorů v SAPĚ. V ní bylo provedeno 281 kontrol a prohřešky byly zjištěny u 24 prodejců (8,6 %). V podobných kontrolních akcích ale budou kontroloři pokračovat i nadále, a to bez dalšího upřesnění míst či období.

Čtěte také: VIDEO: Berňák provedl kontrolu #EET v SAPĚ, zabavoval i hotovost

Našli jste v článku chybu?
21. 4. 2017 14:44
sorry jako (neregistrovaný)

stačí jedna GSM rušička a celej trh můžou zavřít :D schválně kdy to někdo zkusí aˇuž pro zábavu, na protest proti EET, či nekalá konkurence

18. 4. 2017 21:38
Lada (neregistrovaný)

Olomoucká ulice je vietnamské městečko s obchody,takže ne klasická tržnice