Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Další podvodné e-shopy na scéně

Na internetu se opět objevily (či spíše byly objeveny) další podvodné e-shopy, konkrétně jde o obchody levny-obchod.net a apple-prodejna.cz. Princip zůstává stejný, podvodníci požadují platbu předem a zákazník se poté žádného zboží ani vrácení peněz nedočká. Kontaktní údaje pak zpravidla nebývají funkční či patří osobám, které s daným obchodem nemají nic společného. Čtěte také: Pozor na platby předem, s podvodnými e-shopy se roztrhl pytel

Na e-shop levny-obchod.net již někteří podvedení zákazníci podali trestní oznámení a případem se také zabývá Česká obchodní inspekce, která podle informací serveru Podnikatel.cz registruje řadu stížností. Šetření obou institucí se však nachází teprve na začátku.

Na další podvodný e-shop, obchod apple-prodejna.cz, pak upozornili čtenáři serveru iphone-4hd.cz. E-shop měl navíc na stránkách falešná certifikační loga srovnávače Heuréka.cz a Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Případu se též věnoval publicista Daniel Dočekal, který zjistil, že kontakty uvedené na webu patří zřejmě společnosti, která s obchodem nemá nic společného.

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2011 0:27
Luboš (neregistrovaný)
Ozvěte se všicni kdo jste byli podvedeni panem Novosádem z e-shopu www.vzduchovky.com pro podání hromadné žaloby. Chtěl bych aby se předešlo dalším podvodům od tohoto lumpa na slušné lidi..
23. 12. 2010 14:41
Glux (neregistrovaný)
nakupuj.org levnaelektronika.net a levny-obchod.net je jeden a ten samej clovek. Domeny jsme dnes konecne mohli zablokovat - cekali jsme na prikaz o policie. Timto zaroven upozornuji podvedene zakazniky techto obchodu aby se rovnou obratili na policii - v tuto chvili je zdokumentovano jiz prez 800 podvedenych zakazniku.