Další podvodné e-shopy na scéně

Na internetu se opět objevily (či spíše byly objeveny) další podvodné e-shopy, konkrétně jde o obchody levny-obchod.net a apple-prodejna.cz. Princip zůstává stejný, podvodníci požadují platbu předem a zákazník se poté žádného zboží ani vrácení peněz nedočká. Kontaktní údaje pak zpravidla nebývají funkční či patří osobám, které s daným obchodem nemají nic společného. Čtěte také: Pozor na platby předem, s podvodnými e-shopy se roztrhl pytel

Na e-shop levny-obchod.net již někteří podvedení zákazníci podali trestní oznámení a případem se také zabývá Česká obchodní inspekce, která podle informací serveru Podnikatel.cz registruje řadu stížností. Šetření obou institucí se však nachází teprve na začátku.

Na další podvodný e-shop, obchod apple-prodejna.cz, pak upozornili čtenáři serveru iphone-4hd.cz. E-shop měl navíc na stránkách falešná certifikační loga srovnávače Heuréka.cz a Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Případu se též věnoval publicista Daniel Dočekal, který zjistil, že kontakty uvedené na webu patří zřejmě společnosti, která s obchodem nemá nic společného.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 5. 2011 0:27

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo pro e-shopy

  •  
    Jak provozovat e-shop v souladu se zákonem.
  • Jak přistupovat k vrácení zboží a spory se spotřebiteli.
  • Jak v souladu s právem marketovat e-shop.

Detailní informace o školení Právo pro e-shopy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+