Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Další zmatky kolem #EET? Lidovci přicházejí s vlastní úpravou evidence

Michael Hovorka

Strana z vládní koalice KDU-ČSL chce prosadit nový návrh týkající se evidence tržeb. Vypadá spíše jako předvolební tah, šanci na úspěch nemá. Co navrhuje?

Lidovci by rádi z evidence tržeb vyškrtli živnostníky a řemeslníky. Podle nich EET nemá smysl hlavně pro ty, co si uplatňují výdajové paušály.

Konkrétně navrhují škrtnout 3. a 4. vlnu elektronické evidence tržeb. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Chceme zachovat pro živnostníky a řemeslníky výhody počítání výdajů paušálem, a tedy zrušit třetí a čtvrtou fázi EET, řekl deníku šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Jenže ten motá hrušky a jablka dohromady.

Výdajové paušály nemají nic společného s evidencí tržeb. U paušálů si podnikatel uplatňuje výdaje stanoveným procentem, nemusí se tak zatěžovat s evidencí potřebných dokumentů, na druhou stranu u elektronická evidence tržeb musí podnikatel nejdříve tržby přiznat, potom si z nich uplatňuje výdaje. 

Nový návrh je diskriminační, zřejmě neprojde

Jak podnikatelé tak politici se shodují, že lidovecký návrh je diskriminační a nefér vůči ostatním podnikatelům, kteří by povinnost evidovat tržby měli. Proti je i premiér Bohuslav Sobotka, který už dříve odmítl jakékoli výjimky včetně těch pro e-shopy, které se bude snažit už v úterý prosadit na půdě poslanecké sněmovny ministr financí Andrej Babiš. I jeho návrh má prakticky nulovou šanci projít.

Čtěte také: E-shopy mají smůlu, od 1. března spadnou pod #EET

Nový návrh z dílny lidovců dokonce označil jejich bývalý člen Miroslav Kalousek (TOP 09) za zrůdnost: Postoj KDU-ČSL je ještě horší, než Babišův. Prosadit EET pro všechny a pak jí týrat jen někoho, je zrůdnost, doplnil Kalousek. 

Našli jste v článku chybu?
9. 1. 2017 22:03
TonyTony (neregistrovaný)

To je tak neskutečně nepřehledný ty Vaše nový stránky, že to snad ani není možný. Úplně jsem se lekl, jak jsem to dnes otevřel. Všude samé reklamy, reklamní bannery zakrývající text, text v reklamách třikrát větším písmem než odkazy na články. Odkazy na články nejsou ani vlevo, ani uprostřed, ani vpravo, jsou prostě úplně všude. Neskutečný chaos. Nerozumím tomu, proč ta změna proběhla tímhle způsobem. Mě osobně to dost vadí a odrazuje mě to od návštěv Vašeho webu. Nevidím problém v množství rekl…