Dnešní tisk: Atlas, Centrum, Bernard a zdražování ropy

Tři velké celostátní deníky (Hospodářské noviny, Mladá fronta Dnes, MfD, a Lidové noviny) dnes informují o spojení portálů Atlas a Centrum. Vznikla tak nová společnost Centrum Holdings (dosavadními provozovateli byly firmy NetCentrum a Atlas.cz). Firmy, které během slučování propustily 60 zaměstnanců, se v červnu sestěhují do společného sídla. Vlastníkem Centrum Holdings je americký fond Warburg Pincus, píše například MfD.

Tématem dnešního vydání novin jsou také zvyšující se ceny pohonných hmot. Hospodářské noviny například informují o padásátihaléřovém zdražení nafty a více jak třicetihaléřovém zdražení benzínu ve velkoobchodech a tudíž i u benzínových pump. Lidové noviny připomínají návrh stínového ministra průmyslu a poslance ČSSD Milana Urbana na dočasné snížení daně z pohonných hmot, kterým by stát čelil zdražení.

Podle hlavního ekonoma Atlantik FT Petra Sklenáře a makléře Davida Nového je obtížné určit krátkodobý vrchol cen ropy. Krátkodobě pro růst zůstávají hlavními faktory psychologie, které opět doplňuje dolar. Ropa je v růstové fázi a určit krátkodobý vrchol je obtížné. Pravděpodobná je nyní konsolidace v pásmu 130–135 dolarů a v případě pokračování růstu delší záchytnou metou může být až hranice 150 dolarů. Do dalšího vývoje promluví pravděpodobně ještě i kurz dolaru, uvádí k cenám ropy.

Hospodářské noviny a Lidové noviny dále píší o pivovaru Bernard, který chystá síť vlastních značkových prodejen.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+