Na ZOH letí jen 500 českých turistů

Pouhé čtyři přímé charterové linky s 1500 Čechy na palubě letí z Prahy do Vancouveru, kde se koná letošní zimní olympiáda. Většina z nich jsou však sportovci s doprovodem a sponzoři. Českých turistů je pouze přibližně 500. Vyplývá to z výzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Hlavním důvodem nízkého zájmu českých fanoušků je především vysoká cena letenky a ubytování. Západokanadský Vancouver totiž neleží na hlavních leteckých trasách a není tak frekventovanou destinací. Ceny zpáteční letenky z Prahy do Vancouveru se tak vyšplhaly během olympiády až na více než 30 tisíc korun na osobu, vypočítává nízký zájem Tomio Okamura, mluvčí AČCKA.

Ten zároveň upřesnil, že ceny v hotelech ve Vancouveru během olympiády začínají běžně od 400 kanadských dolarů (cca 7000 korun) za noc. Cena pobytu na olympiádě se tak vyšplhá včetně nákladů na místě pobytu až k ceně kolem 100 tisíc korun na osobu. Cestovní kanceláře tak katalogové zájezdy na olympiádu ani prakticky nenabízely, upřesnil Okamura.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+