Dohoda o monitoringu dnes podepsána

Dokument o vytvoření kontrolního mechanismu ohledně ruských dodávek plynu byl dnes v Moskvě podepsán. Ještě dnes se s ujednáním premiér Mirek Topolánek vydal do Kyjeva. Členové monitorovací mise tak již dnes začali vykonávat svou práci na ukrajinské části plynovodu.

Český ministr průmyslu a obchodu Martin Říman a ruský vicepremiér Igor Sečin dnes v Moskvě podepsali ujednání o vytvoření kontrolního mechanismu, jež má za cíl monitorovat přepravu ruského zemního plynu přes Ukrajinu. Premiér Mirek Topolánek se s dohodou ještě dnes vydal do Kyjeva, kde měl již slovně přislíbeno přistoupení Ukrajiny na pobyt monitorovacích misí. Členové mise tak dnes již započali na ukrajinské části plynovodu vykonávat svou práci s vyjádřením Ukrajiny, že jim poskytla veškeré materiály potřebné pro zhodnocení situace. Dokumenty nyní studují odborníci a Ukrajina čeká na jejich přijetí ruskou stranou.

Rusko žádá, aby souhlas s monitoringem Ukrajina vyjádřila písemně. Pak bude cesta k obnovení dodávek již volná. Liší se jen odhady, za jak dlouho ruský plyn po obnovení dodávek dorazí do Evropy. Gazprom tvrdí, že během jednoho dne, Evropská unie je pesimističtější a odhaduje dny tři. Čtěte více: exPRESS: Kohoutky s plynem stále uzavřeny

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak na firemní Facebook prakticky

  •  
    Jak efektivně propojit Facebook s webem.
  • Jak vše měřit a vyhodnocovat.
  • Jak řešit krizové situace.

Detailní informace o školení Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+